Напевно, немає людини, яку б не дратувало, що найважливіші пункти в договорах завжди пишуть "дрібним шрифтом". Але, навіть знаючи про це, багато людей підписують папери, не прочитавши їх уважно, і платять комісії, про які не й здогадувалися.
42-річний мешканець Воронежа знайшов дотепний спосіб використати цю особливість на свою користь і тепер, користуючись неуважністю банкірів, збирається відсудити в них 24 мільйони рублів, пише riavrn.ru.
У 2008 році чоловік отримав від ЗАТ "Тінькофф Кредитні системи" лист з пропозицією скористатися кредитною карткою. Для її оформлення потрібно було заповнити заяву-анкету та відправити її за вказаною адресою.
Чоловік відсканував бланк і змінив умови, запропоновані банком, у тій самій частині з "дрібним шрифтом". Він вказав, що процентна ставка за користування кредитом і комісія за видачу готівкових коштів складають 0%, а "клієнт має право не сплачувати всі комісії та виплати, передбачені тарифами".
Крім цього, замість адреси банку www.tcsbank.ru чоловік вказав свій сайт www.tcsbank.at.ua, підтвердивши, що "з діючими Загальними Умовами та Тарифами, розміщеними в мережі Інтернет, ознайомлений".
Тобто він прописав для себе безлімітний та безвідсотковий кредит.
Окремо в договорі на його сайті передбачалися дії у випадку порушення банком умов договору.
"Банк не має право вносити зміни та доповнення до цих Загальних Умов в односторонньому порядку. У разі зміни, доповнення, заміни Загальних умов в односторонньому порядку Банком, Банк виплачує компенсацію Клієнту у розмірі 3 000 000 (три мільйони) рублів, за кожну чергову зміну, доповнення, заміну Загальних умов ".
Компенсація від банку у разі розірвання договору в односторонньому порядку була встановлена в 6 мільйонів рублів.
Незабаром чоловік отримав від банку затверджену копію анкети-заяви та кредитну картку. Це засвідчило, що банк згоден на запропоновані умови. Скоріш за все, у банку підписали документ, не читаючи і не дізнавшись, що клієнт запропонував їм свої умови.
Банк розірвав договір з винахідливим чоловіком у квітні 2010 року, так як, на думку банкірів, клієнт почав допускати прострочення платежів.
Через два роки ЗАТ "Тінькофф Кредитні системи" звернулося до суду, щоб стягнути з колишнього клієнта стандартні комісії і штрафи.
Але чоловік сплативши тільки суму основного боргу, подав зустрічний позов, вимагаючи від банку 24 мільйони рублів компенсації за порушення пунктів кредитного договору, укладеного на його умовах.
Зараз у росіянина непогані шанси виграти позов до банку. Хоча б тому, що суд першої інстанції визнав законним договір, який уклали сторони.
8-08-2013, 02:53
0
2 236