Лівійці, які захопили українське судно з 19-ма моряками, спочатку хотіли отримати свій вантаж мирно, але так і не добилися уваги українських високопосадовців.
Про це заявив один з лівійських телеканалів, йдеться у сюжеті ТСН.
Українське судно "Етель" тримають у полоні в порту міста Бенгазі. Однак виявилося, що в цій історії замішане ще одне українське судно - скандально відома "Фаїна", яка у вересні 2008-го потрапила в полон до сомалійських піратів.
За версією лівійців, події розвивалися так. Судно "Фаїна" у березні завантажило 597 автомобілів з Йорданії. Як стверджують лівійські бізнесмени, машини призначалися для них. Однак корабель змінив маршрут і розвантажив автомобілі в Одесі. Кількома місяцями пізніше у Бенгазі зайшло інше судно, що належить тому самому судновласникові, – "Етель" – із іншою партією автомобілів. І тут вже лівійці, які від весни чекають своїх машин, його захопили.
"Частина людей їздила в Україну, спілкувалася із місцевими чиновниками, зі всіма документами, але не змогли добитися правди. На їхні запитання взагалі ніхто не відповів", - розповіли лівійці, які утримують українських моряків.
Таку версію подій підтверджує і Михайло Войтенко - один з найавторитетніших українських експертів з морського права. Він каже, що тримає контакт і з судновласником, і з лівійськими бізнесменами.
Джерела в правоохоронних органах підтвердили, що до них справді звертався громадянин Лівії. За його заявою порушена карна справа. Правоохоронці заарештували судно "Фаїна". Сталося це ще у березні. Відтоді скандальні автомобілі начебто перебувають у порту Іллічевська.
Водночас лівійці стверджують, що їхні машини давно вже в українських автосалонах. "Ми вважаємо, що в цій історії задіяні впливові люди, наближені до українського парламенту. Ми звернулися до лівійської влади за допомогою, щоб вони розібралися у цій ситуації із українцями. Ми найняли адвоката. Але коли ми приїхали в Україну, нам не дозволили в'їзд. Ми будемо добиватися справедливості", - запевнили лівійці.
За інформацією ТСН, обидва судна – "Фаїна" та "Етель" – належать бізнесмену Вадиму Альперину. Але перевірити це не вдалося, оскільки бізнесмен від коментарів відмовився.
У тому, що моряки судна "Етель" стали заручниками бізнесових розбирань лівійський, йорданських та українських підприємців, переконують і рідні захоплених мореплавців. Напад на судно "Етель" вони теж пов'язують з оборудкою, яку провернули на "Фаїні", та просять бізнесменів розбиратися між собою, а моряків відпустити додому.
Нагадаємо, в Лівії захопили судно з українськими моряками в порту міста Бенгазі 17 липня. Вантажне судно "Етель" перевозило з Йорданії партію автомобілів на суму майже $ 10 млн. Представники українського МЗС розслідують справу та вже вручили лівійському посольству відповідну ноту.
24-07-2013, 22:45
0
1 207