Корпорація Microsoft дійсно тісно співпрацювала з американськими спецслужбами в рамках особливо секретної програми "PRISM", дозволяючи перехоплювати персональні дані користувачів своїх сервісів, це підтверджують документи, передані екс-співробітником ЦРУ Едвардом Сноуденом британській газеті Guardian.
Британське видання разом з американською газетою Washington Post повідомили 7 червня, що Агентство з національної безпеки (АНБ) і Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США мають прямий доступ до центральних серверів провідних інтернет-компаній - Microsoft, Yahoo, Google, Facebook , PalTalk, AOL, Skype, YouTube, Apple.
Раніше Microsoft виступив із заявою, в якій говорилося, що якщо "в уряді (США) є програма зі збирання даних користувачів в національному масштабі з метою безпеки, то ми не будемо братиме у ній участі".
У матеріалі, оприлюдненому у четвер, газета з посиланням на надані Сноуденом документи пише, що Microsoft надавала АНБ можливість обходити власний криптографічний захист для того, щоб отримувати доступ до листів і чатів поштового клієнта Outlook.
Також, згідно із документами, співробітники американських спецслужб отримали прямий доступ до сховища файлів SkyDrive. Крім того, в одному з листів АНБ йдеться, що відомство почало отримувати дані популярного сервісу Skype, починаючи з 6 лютого 2011 року. При цьому компанії була пред'явлена директива про співпрацю, підписана генеральним прокурором США, зазначає газета.
Сноуден, видачі якого домагаються США, ймовірно, знаходиться в транзитній зоні московського аеропорту "Шереметьєво".
Нагадаємо, Сноуден, який 23 червня прибув з Гонконгу до Москви як транзитний пасажир, на початку червня розповсюдив секретний ордер суду, за яким спецслужби США отримали доступ до всіх дзвінків найбільшого стільникового оператора США Verizon, а також дані про надсекретну програму американського Агентства нацбезпеки PRISM, яка дозволяє відстежувати електронні комунікації на найбільших сайтах.
12-07-2013, 03:01
0
1 798