RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Лія Ахеджакова відзначила 75-річний ювілей

Народна артистка Росії Лія Ахеджакова 9 липня відзначає 75-річний ювілей, повідомляє УНІАН.

Народна артистка Росії Лія Меджидівна Ахеджакова народилася 9 липня 1938 в Дніпропетровську в театральній родині. Її мати, Юлія Олександрівна, була провідною актрисою, а батько, Меджід Салехович, - головним режисером Російського державного драматичного театру імені О.С. Пушкіна Республіки Адигея в Майкопі.

У 1956 році після закінчення школи Лія приїхала до Москви, намагалася вступати до театральних вузів, проте у підсумку подала документи в Московський інститут кольорових металів і золота, де провчилася півтора року.

У 1961 році закінчила Державний інститут театрального мистецтва імені А.В. Луначарського (рос. ГИТИС). З 1960 року була прийнята в трупу Московського театру юного глядача (рос. МТЮЗ) в амплуа травесті. Одну з найкращих ролей цього періоду вона зіграла у виставі "Мій брат грає на кларнеті". Також запам'яталися її образи Тараски Бобунова ("Будьте готові, Ваша величносте!"), Ослика Іа-Іа ("Вінні-Пух та його друзі"), Бабусі ("Я, бабуся, Іліко та Іларіон"), Дениски Корабльова ("Пожежа в пампасах, або Подвиг в льодах"), Пеппі ("Пеппі Довга панчоха").

Одну з перших серйозних ролей на театральній сцені Ахеджакова зіграла в постановці Романа Віктюка "Квартира Коломбіни", в якій виконала відразу чотири головні ролі. У 1977 році актриса перейшла в трупу театру "Современник", де працює досі.

На сцені Лія Ахеджакова вдало зіграла безліч різнопланових ролей: Маргариту Мостову в "Стіні", Рахель Голд в "Важких людях", Челеста в "Пекельном сад", Варвару в "Дрібному бісові". У репертуарі Лії Ахеджакової були ролі в спектаклях "Віндзорські насмішниці" (місіс Форд), "Попередження малим кораблям" (Леона Доусон), "Ми їдемо, їдемо, їдемо ..." (Зіна).

Наразі актриса виходить на сцену в драмі за романом Євгенії Гінзбург "Крутий маршрут" (Зіна Абрамова) та спектаклі за п'єсою Миколи Коляди "Селестина". У кіно актриса дебютувала в 1973 році, вже перша її роль Аллочки у фільмі Михайла Богіна "Шукаю людину" була відзначена призами міжнародних кінофестивалів у Варні та Локарно.

Ахеджакова знялася більш ніж у 90 картинах, співпрацювала з багатьма видатними режисерами: Інною Туманян ("Коли я стану велетнем"), Олексієм Германом ("Двадцять днів без війни"), Володимиром Меньшовим ("Москва сльозам не вірить"), Аллою Сурикової ( "Московські канікули"), однак найбільш яскраво її талант виявився в комедіях Ельдара Рязанова "Іронія долі, або З легкою парою" (1975), "Службовий роман" (1977), "Гараж" (1979), "Про бідного гусара замовте слово "(1980), "Небеса обіцяні" (1991), "Старі шкапи" (2000)," Андерсен. Життя без любові" (2006).

Серед пізніх кіноробіт акторки - роль офіціантки в трагікомедії Кирила Серебренникова "Зображаючи жертву" (2006), образ Анни Сергіївни в біографічній драмі Павла Лунгіна "Гілка бузку" (Lilacs) (2007), героїня кіноновели "Зима" Вікторія Павлівна в альманасі "Чотири віки кохання "(2008), Баба-Яга в казці " Книга майстрів" (2009), Світлана Семенівна в кінопроекті "Мами" (2012).

Ахеджакова неодноразово озвучувала анімаційні стрічки. Її голосом говорять герої мультфільмів "Синій птах", "Незнайка в Сонячному місті", "Аліса в Задзеркаллі", "Два клени", "Іван Царевич та Сірий Вовк".

У 1970 році актрисі було присвоєно звання заслуженої артистки РРФСР, в 1994 році - народної артистки Росії. Ахеджакова - лауреат Державної премії СРСР (1973), Державної премії РРФСР (1979). Двічі отримувала приз Національної кінематографічної премії "Ніка" за кращі жіночі ролі другого плану у фільмах "Небеса обіцяні" та "Зображуючи жертву" (1991, 2007).

За роль Фіми у трагікомедії Рязанова "Небеса обіцяні" за результатами опитування журналу "Радянський екран" була названа найкращою актрисою 1991 року. Нагороджена орденом "За заслуги перед Вітчизною" IV ступеня (2006). У 2008 році стала лауреатом премії журналу "Театрал" в номінації "За громадянську мужність".

Лія Ахеджакова була одружена тричі. Першим її чоловіком був актор Валерій Носик (1940-1995), другим - художник Борис Кочашвілі. Влітку 2001 року зареєструвала шлюб з московським фотографом Володимиром Персіянінова. Дітей немає.
Редактор: Юрій Коверзнєв
9-07-2013, 23:40
Коментарів 0 Переглядів 1 652

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.