Румуни незадоволені Євросоюзом

Новини світу / новини
1 657
0
Румуни незадоволені Євросоюзом

Минає шостий рік, як Румунію включили до складу Євросоюзу. Чи покращилося від цього життя у населення? Таке запитання ми задали пересічному румуну під час поїздки до країни по програмі "Європейський досвід залучення грантових коштів для розвитку громад". На думку 40-річного менеджера магазину Каталіна-Даніеля Мойсея з Бухаресту, вступ до ЄС полегшив йому лише перетинання кордонів Європою.

"Менше документів, коли їду у якусь країну треба збирати. Достатньо лише моєї ID-картки. Моє життя в глобальному не стало кращим. Я не отримую більшу зарплату. Податки дуже високі. Отримуємо лише до 47% від заробітної плати. Вона у нас в середньому 300-400 євро. Це нормально з одного боку. Але у нас немає середнього класу. 10-20% населення мають багато грошей, іншим залишає бажати кращого. Ціни на харчі такі ж, або вище, ніж у Франції, Німеччині, де заробітна плата значно вища. Наприклад, бензин у нас становить 1, 34 євро за літр. Люди йдуть на роботу до Німеччини, де заробітна плата 1000 євро. Але румунам платять за таку ж саму роботу набагато менше, ніж німцям. За приблизними підрахунками,понад 2 мільйони румун поїхали працювати до Італії, Іспанії, Португалії та Греції. Багато з них не мають там документів", - розповів Каталін-Даніель.

Утримання будинку в Румунії на рівні з Німеччиною.

"Близько 50 євро на людину. Це за: воду, електрику, опалення. У більшості городян комунальні послуги забирають 25-50% з зарплати.

Їжа дуже дорога. Не багато румун можуть заощаджувати. У багатьох є кредити. У нас є 5,5% осіб на пенсії. Це більше чверті від загального населення. Середня пенсія складає менше 200 євро. При тому, що і ліки дуже дорогі. Хоча Євросоюз і допоміг нам покращити інфраструктуру і не тільки, але у 2000 році було легше влаштуватися на роботу. Тепер це все важче і важче", - продовжив Мойсей.

Свої відпустки більша половина румун проводять дома.

"Залишаються в будинку і дивляться телебачення або інтернет. Можуть вийти прогулятися містом, або поїхати за місто. Зимою деякі їдуть на горно-лижний курорт до гори Сіная. Влітку йдуть у курортні містечка. У такому під назвою Констанца є грязьовий курорт Мамая. Останніми роками багато з наших вирушають до Болгарії на "Золоті піски", або до Греції чи Туреччини.


За матеріалами gazeta.ua
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують