Заступник головного військового комісара збройних сил Ірану Муса Камалі оголосив, що від служби в іранській армії звільнять призовників, які зважаться пожертвувати заради цього однією з нирок.
Донорство нирок, за словами Камалі, буде включено в список медичних показань для звільнення від служби. Як повідомляє інформаційне агентство ISNA, донорська операція дозволить навіть залишити лави збройних сил тим, хто вже проходить строкову службу. Раніше свідоцтво про донорство нирки не приймалося як підстава для відстрочки або звільнення від військової повинності.
Варто зазначити, що в Ірані донорство нирок, на відміну від більшості країн світу, є платним: за донорський орган держава платить 2-3 тисячі доларів, не рахуючи суми, яку повинні виплатити родичі реципієнта.
Це не перша жорсткість принципів відбору у збройні сили Ірану за останні кілька років. У 2011 році Камал оголосив, що на службу не будуть брати призовників, у яких один з батьків хворий на рак. Крім того, в Ірані почали звільняти від служби чоловіків призовного віку, у яких є один брат-інвалід. Незважаючи на постійну загрозу війни з Ізраїлем і США, в Ірані поступово скорочується термін призову на військову службу. До 2004 року він становив 21 місяць, але в 2008 році після двох скорочень був доведений до 16 місяців. За даними ЦРУ, чисельність армії Ірану в 2011 році становила близько 545 тисяч чоловік (при населенні в 78 мільйонів).
30-05-2013, 00:37
0
1 626