У середу, 23 січня, прем'єр-міністр Великобританії заявив, що збирається провести референдум про вихід країни з ЄС. На цю заяву не могли не відреагувати голови європейських держав.
Зокрема, президент Франції Франсуа Олланд висловив надію на те, що Великобританія залишиться у складі Європейського союзу. Про це заявила офіційний представник уряду Франції Наджат Валло-Белкасем: "Президент зазначив, що Великобританія - незалежна держава, однак висловив сподівання, що вона залишиться в ЄС".
Ще до виступу Кемерона глава МЗС Франції Лоран Фабіус заявив, що вихід з ЄС "може бути небезпечним для самої Великобританії, тому що без Європи їй буде важко".
У свою чергу, представник Єврокомісії Пія Арнекільде Хансен заявила, що ЄС підтримає Лондон у його бажанні залишатися в складі Євросоюзу.
Свою думку з приводу гучної заяви британського прем'єра висловила і Німеччина. "Ми будемо вести з Великобританією дуже інтенсивну розмову щодо її переконань стосовно окремих моментів. Для мене, якщо говорити про першочергові завдання на найближчі місяці, важливо зробити все для того, щоб розробити спільний середньостроковий фінансовий план. Бо це передумова для зростання в Європі. І те, щоб економіка знову запрацювала, відповідає і британським інтересам ", - заявила канцлер Ангела Меркель.
"Європа зараз не може дозволити собі скорочення інтеграції, і Великобританія повинна залишитися в ЄС", - заявив раніше глава МЗС Німеччини Гідо Вестервелле.
Багато коментаторів називають промову Кемерона щодо відносин із ЄС чи не найголовнішою за весь час перебування його на посаді прем'єр-міністра, оскільки вона носить не має зовнішньополітичний, але й внутрішньополітичний характер і може визначити результат загальних виборів 2015 року.
23-01-2013, 17:30
0
1 754