Китай в 2013 році, ймовірно, чекають зміни в демографічній політиці, зокрема, експерти очікують від уряду постанови про дозвіл сім'ям заводити другу дитину, пише в середу газета " Чайна Дейлі ".
З 80-х років минулого сторіччя в КНР діє політика обмеження народжуваності "одна сім'я - одна дитина", завдяки якій владі вдається контролювати зростання населення. Однак, як відзначають фахівці, вже сьогодні перед країною стоїть проблема великого числа старіючого непрацездатного населення, турбота про який лягає на плечі молодих людей, які виросли без братів та сестер.
"Гадаю, що уряд у майбутньому році зробить якісь кроки (в області демографічної політики), оскільки її зміни необхідні на тлі існуючих труднощів: старіюче населення, величезне число мігрантів, статевий дисбаланс", - вважає професор Пекінського університету, член Державної комісії з демографії Лу Цзехуа (Lu Jiehua).
Нині в Китаї за законом народити другу дитину можуть лише ті батьки, які самі росли в сім'ях з однією дитиною. При цьому, навіть пари які задовільняють цій вимозі, повинні на протязі декількох років добиватися дозволу від відповідних інстанцій.
Разом з тим, вважає Лу Цзехуа, поки невідомо, чи торкнуться зміни всієї країни, або лише окремих регіонів, де будуть реалізовані пілотні демографічні програми.
Молоді сім'ї з середнім достатком прагнуть вже з народження забезпечити дитину громадянством іншої країни і, таким чином, не порушувати китайських законів. Найбільшої популярності зажили пологи в Гонконгу. Однак через запроваджені обмеження, цей варіант став доступний меншому числу охочих.
В результаті багато китаянок відправляються до пологові будинків США, де новонароджений отримує американське громадянство. Послуга, що включає медичні витрати, проживання та трансфер коштує близько 16 тисяч доларів.
28-11-2012, 14:11
0
2 507