"Прийняте палатою представників американського конгресу рішення схвалити антиросійську законодавчу ініціативу, відповідно до якої вводяться візові та фінансові санкції стосовно громадян нашої країни, - це зухвало недружній і провокаційний випад.
Конгресмени не прислухалися до неодноразових попереджень, що даний крок негативно позначиться на загальній атмосфері російсько-американських відносин і не залишиться без жорсткої відповіді з нашого боку ", - йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті МЗС РФ.
Палата представників затвердила в п'ятницю 35-сторінковий документ, який складається з чотирьох частин. Перші три присвячені питанням торговельних відносин з Росією, остання - правозахисної тематики та розповідає про долю померлого з СІЗО юриста Сергія Магнітського. Сенатський варіант законопроекту аналогічний за змістом "торговельної" частини, однак більш докладно регламентує процес запровадження візових санкцій і складання списку чиновників-порушників прав людини. Одночасно з цим законом було прийнято рішення про скасування обмежувальної торгової поправки Джексона-Веніка.
"Якщо хтось в конгресі вважає, що з Росією можна розмовляти мовою санкцій і ультиматумів, змінюючи застарілу антирадянську поправку Джексона-Веніка на її нове видання під прикриттям "турботи" про права людини, то такий розрахунок не має перспектив. Радимо американським законодавцям придивитися до непривабливої картини з дотриманням прав людини в самих США ", - наголошується в повідомленні. У МЗС РФ заявили, що мають намір говорити "про узаконені тортури в спецв'язниці ЦРУ, викрадення агентами спецслужб іноземних громадян, безстрокове утримання без суду ув'язнених на базі в Гуантанамо" до тих пір, поки хоч щось з цього "не почне осідати у свідомості американських політиків, що взяли за правило цинічно повчати інших ".
"Ми відкриті для чесного діалогу та розвитку взаємовигідного співробітництва на принципах рівноправності, невтручання у внутрішні справи і реальної поваги інтересів один одного. Саме ці принципи, власне, і підриває схвалена конгресменами ініціатива", - додали в міністерстві. У МЗС РФ висловили сподівання, що американська виконавча влада "віддає собі звіт про ті згубні наслідки", до яких можуть призвести дії недоброзичливців і супротивників двосторонньої взаємодії. "Ілюзій бути не повинно: відповідні заходи з нашого боку обов'язково підуть, і відповідальність за це цілком ляже на США", - підкреслюється в повідомленні.
17-11-2012, 14:25
0
1 691