У Росії 1 листопада набув чинності закон про позасудове закриття сайтів, які містять дитячу порнографію, інформацію про виготовлення та місця продажу наркотиків або таку, що підштовхує до самогубства.
Законопроект, підтриманий обома палатами парламенту, у липні підписав президент РФ Володимир Путін.
Правозахисники разом із частиною інтернет-спільноти побоюються, що закон дозволить владі у довільному порядку закривати небажані для неї ресурси. Критики називають цей закон черговою спробою президента захопити контроль над населенням.
Автори закону, своєю чергою, наголошують: ніякої цензури в інтернеті не буде. Такої думки і директор створеної за підтримки міністерства зв'язку Ліги безпечного інтернету Денис Давидов.
"У мене складається враження, що люди, які активно критикують закон, його просто не читали, а їхня думка базується на публікаціях у ЗМІ, іноді просто брехливих, на тему "караул, все пропало, цензура в інтернеті". Ніякої цензури в інтернеті немає і не буде, і про це неодноразово казали керівники нашої країни, зокрема президент", - сказав ентузіаст боротьби зі "шкідливою" інформацією.
Правила закриття
Минулого тижня уряд РФ ухвалив правила закриття сайтів із забороненою інформацією і призначив Федеральну службу з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій та масових комунікацій виконавцем цих правил.
За новими правилами власник сайту, на якому державне відомство виявить заборонену інформацію, зобов'язаний протягом двох діб після отримання провайдером повідомлення про це видалити її. У іншому випадку провайдеру дають ще добу, щоб обмежити доступ до сайту.
Якщо ні власник сайту, ні провайдер не відреагували, оператор зв'язку має протягом доби заблокувати сайт.
Рішення про блокування сайту разом з Роскомнагляду ухвалюватимуть ще дві федеральні служби: з контролю за обігом наркотиків та з нагляду у сфері захисту прав споживачів.
2-11-2012, 09:48
0
5 151