Кірсті Дженкінсон з Інституту світових ресурсів (США) і її колеги підрахували, що в минулому сторіччі використання води зростало в два з гаком рази швидше, ніж населення.
Про це повідомляє tsn.ua.
За прогнозам фахівців, дуже швидко роль, яку в 20-му столітті відігравала нафта, у 21-му столітті перейде до води.
Як підрахували екперти, в 2007-2025 рр. витрати води збільшаться на 50% у країнах, що розвиваються і на 18% - в багатих, оскільки жителі сільських районів країн все частіше переїжджають до міст.
Науковці задаються питанням, чи вистачить води на всіх, коли землян стане дев'ять мільярдів.
"Води на Землі дуже багато, - міркує Роб Реннет, виконавчий директор Фонду досліджень води (США). - Проблема в тому, що 97,5% - це солона вода, а дві третини прісної заморожені".
За його словами, сьогодні більше мільярда людей не мають доступу до чистої питної води, а два мільярда з гаком живуть у незадовільних санітарних умовах, в результаті чого кожен рік від хвороб, пов'язаних з водою, гинуть 5 млн людей, і в основному це діти.
Лише 8% запасів прісної води на планеті вживається всередину. Близько 70% використовується для зрошення і 22% - у промислових цілях.
За висновками науковців, зниження кількості опадів і забруднення води приведуть до того, що деякі річки втратять своє сьогоднішнє значення.
За даними веб-сервісу "Акведук" Інституту світових ресурсів, більше всіх постраждають басейни річок: Мюррей - Дарлінг (Австралія), Колорадо (США), Помаранчева (ПАР, Ботсвана, Намібія, Лесото), Янцзи - Хуанхе (КНР).
27-10-2011, 19:29
0
4 155