Персональні дані більше півтора мільйона абонентів МТС у Башкирії і Санкт-Петербурзі були розміщені у мережі в інтернет без відома їхніх власників.
Про це повідомляє tsn.ua.
Влада вимагає закрити сайт, що розмістив витік, але не знає, у якій країні він зареєстрований.
Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) вимагає закрити сайт, який опублікував базу даних, у якій містяться імена, прізвища та телефони користувачів МТС, а іноді їхні адреси і паспортні дані.
Постраждали клієнти МТС у Санкт-Петербурзі та Башкирії, що мають телефонні номери із кодами 917 і 911.
Роскомнагляд має намір або звернеться до суду, вимагаючи визнати діяльність сайту незаконною, або до уповноваженого органу із захисту прав суб'єктів персональних даних країни, де зареєстрований сайт. Однак де саме він зареєстрований, влада не знає.
На поточний момент за прізвищем, ім'ям та по батькові абонента його телефон можна знайти у пошуковій системі Google.
Зникнення бази даних частини абонентів МТС сталося ще у 2006 році.
Після цього стільниковий оператор став ретельніше контролювати конфіденційність даних абонентів.
Станом на 31 серпня 2011 року загальне число абонентів МТС склало 101,40 мільйона, більше 70 мільйонів із яких проживають у Росії.
Це не перший випадок витоку даних абонентів російських мобільних операторів.
У липні 2011 року кілька тисяч особистих SMS-повідомлень користувачів Мегафона можна було знайти через пошук Яндекса. Компанія пояснила витік технічним збоєм.
Окрім змісту SMS, пошук також видавав номери мобільних телефонів одержувача, а іноді й іншу особисту інформацію, наприклад, логіни і паролі до різного роду сервісів.
25-10-2011, 18:44
0
4 250