
Департамент з підвищення ефективності роботи уряду США (DOGE) наказав звільнити майже всіх співробітників штаб-квартири американського Інституту миру (USIP), попередньо усунувши керівництво організації.
Про це повідомила газета The Washington Post з посиланням на джерела, пише NV.
Працівники Інституту розповіли виданню, що DOGE повідомив про скорочення близько 200−300 співробітників. Деяким з них запропонували вихідну допомогу або продовження медичного страхування в обмін на відмову від оскарження звільнення.
Інститут миру США має близько 600 співробітників по всьому світу. Крім головного офісу у Вашингтоні, його місії працюють в Україні, Філіппінах та кількох країнах Африки.
Лідери Інституту намагалися переконати представників DOGE, що їхній персонал і програми, як частина некомерційної організації, не повинні підпадати під кампанію з ліквідації, яку очолює мільярдер Ілон Маск.
Основною метою Інституту є допомога в мирному вирішенні конфліктів та їх запобіганні.
У березні 2025 року співробітники USIP подали до суду позов, у якому згадуються президент США Дональд Трамп, Маск та інші представники DOGE. У позові зазначається, що уряд не мав права звільняти керівництво та персонал Інституту, оскільки він був створений законодавчою гілкою влади. Також стверджується, що уряд не міг претендувати на приватну будівлю, в якій розташована штаб-квартира USIP.
Розгляд справи заплановано на квітень, а слухання відбудеться наприкінці місяця. Федеральний суддя розкритикував спосіб, яким адміністрація Трампа взяла під контроль USIP, але відхилив клопотання про тимчасовий обмежувальний наказ.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram