Китай маскує свою військову присутність у космосі за допомогою цивільних програм. Про це заявив глава NASA Білл Нельсон, повідомляє
Sky News.
"Ми вважаємо, що значна частина їхньої так званої цивільної космічної програми є військовою програмою", - заявив він на засіданні Комітету з асигнувань Палати представників Конгресу США.
Він зазначив, що Китай зробив "надзвичайні кроки", особливо за останні 10 років, але надзвичайно засекречені.
"Остання дата, яку вони назвали, коли вони збираються висадитися [на Місяць] - 2030 рік, але вона постійно зміщується. Ми зобов'язані дістатися туди першими і використати наші дослідницькі зусилля в мирних цілях", - сказав Нельсон.
Він спрогнозував, що Китай може претендувати на частину космічного простору як на власну територію, якщо він першим висадиться на Місяць.
"Якщо Пекін прибуде першим, він може сказати: "Добре, це наша територія, тримайтеся подалі", - застеріг керіник NASA.
"Я сподіваюся, що китайська космічна програма схаменеться і зрозуміє, що цивільний космос призначений для мирного використання, але ми не бачимо, щоб це було продемонстровано", - сказав Нельсон.
За даними Розвідувального управління Міністерства оборони США, Китай зараз має 499 супутників на орбіті. Це більш ніж удвічі більше, ніж у 2019 році. Він також розробляє свої шпигунські повітряні кулі та гіперзвукові ракети.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-04-2024, 08:34
0
1 030