Омікрон у 70 разів заразніший від Дельти і розмножується у бронхах: назвали головні факти про новий ковід-штам

Новини світу / новини
2 589
0

Новий варіант коронавірусної інфекції Омікрон, який вперше виявили в Південній Африці, у 70 разів заразніший за штам Дельта. При цьому вірус має цілу низку відмінностей: він активніше розмножується в бронхах людини, але менш небезпечний для легенів.

Найбільше побоювання викликає те, що південноафриканський варіант COVID-19 Омікрон здатний обходити захист від вакцин і, на відміну від Дельти, частіше заражати молодих людей, пише Обозреватель.



Під час дослідження було виявлено, що варіант Омікрон розмножується приблизно в 70 разів швидше, ніж Дельта-версія коронавірусу у зразках тканин, взятих із бронхів та дихальних шляхів до легень. Це може пояснити його швидку передачу.

У той же час керівник дослідницької роботи Майкл Чан Чі-Вай припускає, що, заражаючи набагато більше людей, дуже трансмісивний Омікрон може викликати тяжче захворювання і смерть, навіть якщо сам вірус буде менш патогенним.Розмножується швидше у бронхах

Дослідження, проведене командою вчених з Університету Гонконгу, показало, що новий варіант Омікрон розмножувався в легенях у 10 разів повільніше, що, за словами авторів дослідження, може бути поясненням нижчої тяжкості захворювання. При цьому було виявлено, що новий штам у десятки разів активніше розмножується в бронхах і тканинах верхніх дихальних шляхів.

За словами дослідників, структурна модель того, як варіант Омікрон прикріплюється до клітин та антитіл, проливає світло на його поведінку та допомагає у розробленні нейтралізувальних антитіл.

Крім того, така поведінка вірусу може призводити до того, що інфіковані люди, які не мають симптомів, можуть легко передавати коронавірус, враховуючи, що на них припадає 40,5% підтверджених випадків заражень у всьому світі.Першою ознакою хвороби може бути біль у горлі.

Штам коронавірусу Омікрон може на ранній стадії захворювання проявити себе лише одним симптомом – болем у горлі. Однак цей стан досить швидко минає, поступаючись місцем іншим ознакам інфікування.

Як розповів Мanchester evening news професор Тім Спектор, вчений, який створив додаток для відстеження симптомів Zoe, штам коронавірусу Омікрон поводиться агресивно лише в перший тиждень хвороби. Досить швидко симптоматика йде на спад. Професор зазначив, що у разі зараження штамом Омікрон у середньому біль у горлі триває два-три дні.

Найгострішою фазою захворювання, за словами Спектора, є перший день хвороби. Тоді людина почувається найгірше. Згодом хвороба починає відступати, і стан пацієнта покращується з кожним днем.Омікрон обходить захист від вакцин

Згідно з лабораторними даними, Омікрон може уникати імунітету, сформованого двома дозами вакцини від COVID-19. Тести з використанням антитіл у зразках крові продемонстрували різке зниження захисту від інфекції у людей, які отримали дві дози вакцини.

Проте вчені також заспокоюють тим, що крім антитіл, після вакцини в організмі формуються Т-клітини пам'яті, які все ж таки можуть запобігти тяжкому перебігу хвороби. Так, згідно з результатами дослідження, проведеного в Південній Африці, вакцина від коронавірусної хвороби компаній Pfizer/BioNTech може на 70% захистити пацієнтів від госпіталізації при захворюванні штамом Омікрон. При цьому від ризику зараження препарат може бути ефективним лише на 33%.

Зі свого боку, виробники вакцин заявили, що продовжуватимуть дослідження ефективності вже наявних вакцин при зараженні Омікроном, а також працювати над створенням специфічного препарату, здатного нейтралізувати новий штам COVID-19. За попередніми прогнозами, така вакцина з'явиться не раніше ніж навесні 2022 року.Захистити від нового штаму може бустерна доза

На сьогоднішній день є лише попередні наукові дані щодо ефективності наявних вакцин проти Омікрону. Тому багато вірусологів вважають бустерні щеплення важливим інструментом у захисті від південноафриканського варіанта COVID-19.

Як пише DW, заступник голови Німецького товариства імунології професор Райнхольд Ферстер вважає бустерні щеплення важливим способом захисту від Омікрону. За його словами, після бустерного щеплення людина краще захищена від зараження, ніж після другого щеплення, і довше захищена від того, щоб стати пасивним носієм інфекції або отримати ускладнення від COVID-19.

Тут також варто відзначити, що багато хто покладає сьогодні надії не тільки на ревакцинацію, але і на ліки від COVID-19. Європейський регулятор EMA та американський FDA вже зареєстрували кілька таких препаратів. З погляду імунолога Ферстера, медикаменти, які перешкоджають розмноженню вірусу, можуть означати "вихід із пандемії". Однак може бути і так, що одного або двох ліків для цього виявиться замало.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців проводив розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
11:58
Епідеміолог пояснив, чому школам на Буковині рекомендують перейти на дистанційне навчання
11:40
Трамп заявив, що не полетить у Москву 9 травня
11:18
Проводили технічні роботи: на Буковині горів один із обʼєктів критичної інфраструктури
10:59
Дієтологи назвали чотири продукти, якими можна заспокоїти нерви
10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
09:38
Перевірте документи: кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
09:15
Патрульна поліція хоче відмовиться від терміналів для оплати штрафів: пілотний проект працює на Буковині
08:52
США тиснуть на Київ щодо угоди про корисні копалини, погрожуючи відключити Starlink — Reuters
08:31
У Чернівцях успішні спортсмени будуть отримувати стипендії
08:10
Вночі Україну атакували 162 безпілотниками: які наслідки
07:49
Народження трійні та перекриття вулиці через ремонт: головні новини 21 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 лютого не буде світла
07:18
22 лютого: кого потрібно пом'янути в цю батьківську суботу
07:00
Погода на Буковині 22 лютого
02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
01:00
Яровизація картоплі: коли її робити, щоб отримати здоровий врожай
00:45
Сприяє росту волосся. Ось як правильно робити масаж голови
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм