Найбільша у світі соціальна мережа сьогодні представила свій перший фізичний гаджет - це домашній суміщений контентно-керуючий хаб і дисплей для відеозв'язку Portal.
"Facebook хоче, щоб ви поставили в будинок новий пристрій для відеочатів з камерами, які відстежують рух. Смілива заявка від компанії, яка загрузла в скандалах з витоками особистих даних. Однак Facebook, здається, зробила все, щоб її Portal, представлений в понеділок, виглядав якомога менш загрозливим", - пише Bloomberg.
Facebook запевняє, що пристрій не може записувати відео, функція стеження потрібна тільки для правильної побудови кадру, а голосові запити обробляє сам пристрій, а не сервери соцмережі.
Крім того, мікрофони і камеру можна легко відключити, а якщо користувач не довіряє кнопці відключення, то заблокувати об'єктив спеціальною гумовою кришечкою. Правда, кришечка мала за розмірами і не інтегрована у конструкцію, випливає з презентації компанії.
Є два варіанти, що відрізняються діагоналлю екрану: Portal ($199) з горизонтальним дисплеєм діагоналлю 10,1 дюйма з роздільною здатністю 1280 х 800 пікселів і Portal+ з поворотним дисплеєм 15,6 дюйма роздільною здатністю Full HD ($349).
Обидва оснащені камерами роздільною здатністю 12 Мп з системою штучного інтелекту, які відстежують рух користувача, масивом із чотирьох мікрофонів і потужними для своїх розмірів динаміками (10 Вт 20 Вт відповідно). Зображення динамічно настроюється під час спілкування, щоб у кадр потрапляли всі учасники.
Підтримуються відеочати до шести учасників, включаючи підтримку мобільних пристроїв.
У Portal є власні голосові команди і голосове управління Amazon Alexa, в тому числі "розумним будинком", сервіси Spotify, Pandora і iHeartRadio. Бездротові інтерфейси - Wi-fi стандарту 802.11 ac і Bluetooth 4.2.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.