Вручили цьогорічну Шнобелівську премію

Новини світу / новини
1 640
0
Вручили цьогорічну Шнобелівську премію

У Гарвардському університетському театрі Сандерса в США відбулася 28-ма щорічна церемонія вручення Шнобелівських премій.

Як повідомляють на сайті заходу, нагороди отримали десять нових лауреатів, кожен з яких "змусив людей спочатку сміятися, а потім задуматися".

Премія з хімії дісталася відразу трьом дослідникам, які довели, що людська слина очищає брудні поверхні. Щоб оцінити очищувальні властивості, вчені використовували п'ять позолочених скульптур 16 століття, які протирали слиною, вайт-спіритом, толуолом, ізооктаном і розведеним нашатирним спиртом. У результаті досліджень, в яких оцінювали кількість ліпідів, що залишилися після протирання, вчені виявили, що слина - найкращий очищувач для позолочених поверхонь.

За доведення того, що калорійність людини занадто мала, щоб давні люди займалися людожерством заради виживання, премію в галузі здорового харчування отримав Джеймс Коул з Університету Брайтона в Британії. Він з'ясував, що калорійність середньої людини становила лише 125 кілокалорій, що не ніяк не порівняти з калорійністю убитого мамонта чи бізона, тому команда Коула зробила висновок, що на вбивство людини тільки заради їжі було нерозумно витрачати час і енергію.

Премія за мир дісталася колективу авторів, які вивчали крики і прокльони водіїв на дорозі. Вони прийшли до висновку, що на прояв цих ознак агресії впливають стрес водія, втома і персональні особливості.

За дослідження тих, хто читає інструкції до побутових приладів, премію в галузі літератури вручили вченим під керівництвом Теї Блеклер. Сім років учені опитували 170 осіб і прийшли до висновку, що чоловіки читають інструкції частіше за жінок, а молоді люди - менше, ніж літні люди.

Премія з економіки дісталася вченим з Канади, які з'ясували, що підлеглим легшає після знущань над лялькою вуду, що зображає ненависного боса.

Премію з біології присудили вченим зі Шведської академії сільськогосподарських наук, які довели, що людина на смак може визначити вино, в якому побувала муха. У дослідженні вони використовували фруктову мушку, яка виробляє феромон для приваблення самців. Перевіряли гіпотезу вчені за допомогою професійних сомельє. У деякі келихи з вином попередньо опускали самок мух, в інші - самців. Вина, в яких побувала муха, експерти називали "міцнішими і з сильнішим запахом".

"Шнобелівку" з медицини дали вченим Мічиганського університету за доведення корисності американських гірок у виведенні каменів з нирок. Співавтор дослідження Девід Вартінгер особисто прокатався на американських гірках 20 разів. Зі собою він возив модель нирки з камінням у форматі 3D. Учений з'ясував, що на результат значно впливає порядковий номер вагончика атракціону: поїздка в останньому підвищує ймовірність успіху з 16 до 64% порівняно з першим вагоном.

Нагадаємо, торік Шнобелівську премію присудили за дослідження рідкої природи котів.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

22:19
Ці три знаки Зодіаку вже скоро розбагатіють: кому обіцяють нові можливості
21:59
У Харкові пролунав вибух, місто знову під атакою "Шахедів"
21:43
Україна отримає 432 млн доларів на відновлення доріг від Світового банку - Шмигаль
21:27
Україна в березні наростила експорт товарів: які показники
21:06
У Чернівцях завтра через ремонтні роботи декілька вулиць залишаться без води
21:00
Приваблює кліщів і утворює цвіль: в жодному разі не садіть цю рослину близько біля будинку
20:54
Аденоїди: міфи, причини та коли потрібно видаляти?
20:46
"Буковина" і "Динамо": визначилися усі півфіналісти Кубка України

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм