Росія відкинула прохання Польщі провести дослідження уламків розбитого президентського Ту-154М, зокрема реконструкцію літака.
Про це інформує польська підкомісія з розслідування Смоленської катастрофи.
“Інформуємо, що у зв’язку зі зверненням з березня цього року підкомісії з відновлення розслідування авіакатастрофи до російської сторони з приводу можливого проведення у Смоленську реконструкції уламків, російська сторона відповіла відмовою”,- йдеться в заяві підкомісії.
Зазначається, що у відповіді МЗС Росії від 22 травня 2018 року наголошується: неможливо провести реконструкцію уламків літака на місці “без доторкання до них, зміни їх вигляду й особливих ознак”.
Як підкреслюється, позиція російської сторони свідчить про “злу волю або абсолютну відсутність компетенцій у сфері розслідування авіакатастроф”.
Польська підкомісія звертає увагу, що Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) у своїй інструкції (Manual of Aircraft Accident and Incident Investigation Doc. 9756 patr.3, chap.8) визнає реконструкцію розбитого літака “дуже важливою і потрібною” у з'ясуванні причин катастрофи.
“Очевидно, що фахова реконструкція, яка відповідає рекомендаціям ICAO, жодним чином не загрожує доторканню, зміні вигляду й особливих ознак літака”, - наголошує польська підкомісія.
Вона додає, що це є “ключовою” процедурою для встановлення причин Смоленської катастрофи.
Зазначається, що позиція російської сторони у цій справі “підтверджує діагноз, який міститься у рапорті Ради Європи, що порівнює дії Російської Федерації до поведінки СРСР у справі катинського геноциду і прямо називає це діями, що мають ознаки провокації”.
Польська урядова підкомісія з розслідування причини катастрофи відновила Смоленське слідство навесні 2016 року. Однією з основних версій катастрофи розглядається вибух на борту літака, що стався ще до зіткнення із землею.
В авіакатастрофі 10 квітня 2010 року на території Росії загинули всі 96 осіб, які перебували на борту польського урядового літака, зокрема тодішній президент РП Лєх Качинський.
10-07-2018, 20:45
0
1 361