Засновник месенджера Telegram Павло Дуров заявив про початок фінансування сервісів, які допоможуть обходити блокування на території Росії.
"В рамках "Цифрового опору" - децентралізованого руху на захист цифрових свобод і прогресу - я почав виплачувати bitcoin-гранти адміністраторам Proxy і VPN. Протягом цього року буду радий пожертвувати мільйони доларів особистих коштів на ці цілі", - написав Павло Дуров в соціальній мережі "ВКонтакте".
Засновник Telegram заявив, що в месенджері поки що не бачать помітного зниження числа російських користувачів, незважаючи на блокування з боку Роскомнагляду. За словами Дурова, для обходу обмежень росіяни використовують VPN і проксі-сервіси.
Дуров подякував росіянам "за підтримку і відданість Telegram". Він також висловив подяку за "неучасть у політичній цензурі" американським компаніям Apple, Google, Amazon і Microsoft, IP-адреси яких через зв'язок з Telegram також піддалися блокуванню.
Таганський суд Москви в п'ятницю 13 квітня ухвалив заблокувати месенджер на території Росії в зв'язку з відмовою надати ФСБ ключі шифрування.
У понеділок Роскомнагляд почав блокувати пов'язані з Telegram IP-адреси компаній Amazon і Google. Через це постраждали сотні онлайн-сервісов, в їх числі інтернет-магазини, кур'єрські служби, хмарні сховища, онлайн-ігри, сервіси компанії Microsoft, месенджер Viber, а також російська соцмережа "Однокласники"
Про проблеми з доступом до своїх же ресурсів заявляють і в самому Роскомнагляді, однак у відомстві ці проблеми пов'язують з DDoS-атаками. Повідомляється також про збої в роботі Твітера.
Всього в Росії близько 15 мільйонів користувачів Telegram - це близько семи відсотків від загального числа користувачів месенджера в світі.
17-04-2018, 23:15
0
1 482