Найдовша підводна печера у Мексиці, як виявилось, містить багато таємниць. Нещодавно було з’ясовано, що унікальна печера має довжину 347 кілометрів, а тепер науковці віднайшли там останки тварин і результат діяльності людей.
Про це повідомляють на IBTimes.
Печери Сак-Актун (Біла печера) і Дос-Охос (Два очі) на півострові Юкатан довгий час вважалися не пов'язаними один з одним. Зовсім недавно археологи знайшли між ними вузький прохід, що свідчив про одну і ту ж єдину найдовшу печеру у світі.
Науковці запевняли, що ця печера колись була заселена в льодовиковий період (між 2,6 мільйонами і 11 700 років тому), а тепер є здогадки, що вона служила для древніх майя місцем священного культу. У ній нещодавно знайшли залишки гомфотерій (вимерлих хоботних), гігантських лінивців і печерних ведмедів, а на стінах виявилися наскельні малюнки, в той час як на дні – кераміка і статуя майянского бога війни і торгівлі.
Також археологи стверджують, що печера пов'язана з сотнями випадків обвалень ґрунту і, можливо, деякі з них мають ритуальне значення, до прикладу, ведуть до священних споруд в глибині джунглів.
Не існує іншого місця, подібного цій печері. Рівень збереження неймовірної кількості артефактів просто вражає,– зазначив підводний археолог Гіллермо де Анда.
Дослідники продовжують досліджувати систему печер, припускаючи, що вона може бути пов'язана з іншими печерами Юкатана і може тягнутись тисячі кілометрів під водою.
23-02-2018, 01:06
0
1 664