Геологи припустили, що внутрішнє ядро Землі не могло виникнути 4,2 мільярда років тому в тому вигляді, в якому його собі уявляють вчені.
Джеймс ван Орман з університету в Клівленді і його колеги впевнені, що тверде залізне ядро Землі "суперечить законам фізики", повідомляється в статті Science Direct.
Внутрішнє ядро нашої планети, за даними сейсмологів, являє собою тверду кулю, що має радіус приблизно 1220 км. Вчені вважають, що ядро складається з залізо-нікелевого сплаву і низки легких елементів. Температуру на кордоні внутрішнього ядра оцінюють приблизно в 5700 До (5400 ° C).
"Якщо ядро юної Землі повністю складалося з чистою, однорідної рідини, то тоді внутрішнє ядро не повинно існувати в принципі, так як ця матерія не могла охолодитися до тих температур, при яких його формування було можливо. В цьому полягає відкритий нами парадокс", - розповідає Джеймс ван Орман.
На думку Ормана, залишається два варіанти: або ядро планети повністю замерзло, або воно до цих пір залишається повністю рідким. Однак, обидва ці варіанти невірні - наша планета має внутрішнє тверде і зовнішнє рідке ядро. Вирішити парадокс американські геологи поки не можуть.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram