Американські вчені знайшли найщільнішу суперземлю

Новини світу / новини
993
0
Американські вчені знайшли найщільнішу суперземлю

Астрономи з американського Інституту Карнегі відкрили планету, у якій найбільша щільність і маса з усіх суперземель, відомих на сьогодні.

Ця планета розташована у зірки GJ 9827 в сузір'ї Риб, на відстані близько 100 світлових років від Землі, повідомляє Astronomy Now.

Вчені на чолі з Джоан Теске вивчили три планети, відкриті телескопом Кеплер в системі оранжевого карлика GJ 9827. Значення маси планет вдалося визначити під час спостережної кампанії зі спектрографом PFS (Planet Finding Spectrograph), встановленому на 6,5-метровому Магеллановому телескопі II, за допомогою методу радіальних швидкостей і пакетів обробки даних SYSTEMIC і RADVEL. Розмір екзопланет оцінювався на основі методу транзитної фотометрії.

З'ясувалося, що маси планет GJ 9827b, GJ 9827c і GJ 9827d становлять 7,6, 2,65 і 4,67 мас Землі відповідно. З огляду на, що їх радіуси приблизно рівні 1,64, 1,29 і 2,08 радіусів Землі, астрономи прийшли до висновку, що екзопланета GJ 9827d може мати велику газоподібну оболонку з високим відносним вмістом водяної пари, водню і гелію.

У той же час, екзопланета GJ 9827c може містити до 50 відсотків заліза і до 50 відсотків води по масі, а екзопланета GJ 9827b виявилася наймасивнішою і щільною, що містить більше 50 відсотків заліза по масі.

Нові дані повинні допомогти астрономам краще зрозуміти процес, за допомогою якого такі планети можуть сформуватися. Проте, вчені визнають, що ці величини встановлені з великими похибками. Для перевірки гіпотез про склад екзопланет необхідні додаткові спостереження за допомогою космічних телескопів, зокрема - телескопа Хаббл.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують