Гривня стала найбільш недооціненою валютою за індексом "Біг Мака"

Новини світу / новини
2 079
0
Гривня стала найбільш недооціненою валютою за індексом "Біг Мака"

Українська гривня є найбільш недооціненою валютою в світі, і американський долар повинен коштувати всього 8,90 грн, а не 28,86 грн, як зараз.

Про це свідчить свіжий валютний індекс "Біг Мака", який розраховується британським журналом The Economist.

Напівжартівливій індекс, який розраховується вже кілька десятиліть, заснований на порівнянні цін бургера в США та інших країнах. Якщо в якійсь країні бутерброд дорожчий американського, вважається, що валюта цієї країни переоцінена. Якщо дешевший, значить, місцевій валюті є куди рости.

Біг Мак в українському "Макдональдсі" в січні коштував в перерахунку на долари $1,64, тоді як в США його ціна становить $5,28. Таким чином, гривня недооцінена до долара на 69%.

Індекс існує в двох варіантах. "Сирий" індекс порівнюється з валютним курсом на цей час і тим, яким він повинен бути з поправкою на ціну Біг Мака. "Скоригований" індекс оцінює валютний курс з поправкою на подушний ВВП країни. Українська гривня є тільки в першому з них.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.