Компанія Hasselblad представила середньоформатну камеру H6D-400C, яка може створювати кадри з роздільною здатністю 400 мегапікселів.
Розмір такого кадру становить більше двох гігабайт, тому камеру рекомендують одразу підключати до комп'ютера, пише The Verge.
Щоб досягти роздільної здатності в 400 мегапікселів, H6D-400c MS використовує технологію Multi-Shot. При кожному натисканні затвора камера робить чотири 100-мегапіксельних зображення, переміщуючи датчик на один піксель для кожного знімка, а потім ще два знімки, які зрушують датчики на половину пікселя. Отримані зображення потім зшиваються разом, щоб створити 400-мегапіксельне зображення.
В результаті виходить 16-бітний TIFF файл, який важить 2.4 ГБ. Оскільки зображення, як відзначають журналісти The Verge, "досить великі", камеру бажано підключати безпосередньо до комп'ютера.
Камера включає в себе два слота для мультимедійних карт (CFast 2.0 і SD Card), тридюймовий сенсорний дисплей на задній панелі і кілька портів для USB, HDMI і аудіовходи.
Модель H6D-400C через технології зі зсувом датчиків найкраще підходить для зйомки нерухомих сцен. Один з основних сценаріїв використання камери, про який згадує виробник - зйомка музейних експонатів. "Для установ, організацій та музеїв у всьому світі, вона залишається провідним вибором в справі зйомки історичних скарбів в найвищій якості зображення", - йдеться в анонсі на сайті Hasselblad.
Продаж суперкамера H6D-400c MS рзопочнеться вже в березні за роздрібною ціною в $48 000. Модель H6D-400C вже доступна для попереднього замовлення на профільних сайтах. При цьому виробник обіцяє можливість оренди фотоапарата "всього" за $420 на день.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.