Уряд Молдови схвалив законопроект про зміни до Конституції назви офіційної мови з молдавської на румунську, передає "Інтерфакс".
Відповідно до законопроекту, в 13-й статті Конституції пропонується замінити синтагму "молдавська мова, що функціонує на основі латинської графіки" на "румунська мова".
Ніхто з членів уряду не висловився проти цієї ініціативи.
Конституційний суд Молдови 5 грудня 2013 року ухвалив рішення про те, що державною мовою є румунська. Підставою для такого рішення став висновок КС про те, що текст Декларації про незалежність Молдавської республіки, в якому державною мовою названо румунську, превалює над Конституцією, де вказано молдавську. Згідно із цим положенням, група депутатів ініціювала розгляд законопроекту про внесення поправок у Конституцію. Конституційний суд 31 жовтня дав позитивний висновок на цю ініціативу.
Президент Молдови Ігор Додон назвав "неприпустимою" зміну назви офіційної мови з "молдавської" на "румунську". За його словами, після зміни влади "незаконні рішення нинішнього Конституційного суду будуть переглянуті". Він також висловив упевненість, що в парламенті не набереться 67 голосів для ухвалення цієї поправки.
Мовні відмінності між румунською та молдовською мовами почали виникати у XIX столітті. В часи СРСР, у першій половині минулого століття, ці відмінності стали посилюватися. Однак з 1950-х років відбувався зворотний процес зближення молдавської та румунської мовних норм, які зараз практично не відрізняються.
13-12-2017, 22:35
0
3 252