Проголошення незалежності Каталонії означатиме вихід з Євросоюзу.
Про це в коментарі Gazeta.ua сказала експерт з питань євроінтеграції Мар'яна Кузьо.
"Не вперше Каталонія намагається від'єднатися. У 2014 році були спроби провести референдум. Він навіть відбувся, але мав лише консультативне значення (80 % висловилися за незалежність, - Gazeta.ua). Влада Іспанії намагається юридичними методами стримати ці пориви. Євросоюз не робить прямих заяв. Це можуть сприйняти як втручання у внутрішні справи.
Утім ще в 2014-му були попередження єврокомісарів. Якщо Каталонія вийде з Іспанії, угоди з ЄС вже не поширюватимуться на її території. І з нею окремо будуть вести переговори про вступ до союзу. Невідомо, скільки це може зайняти часу. Сумніваюся, що каталонці готові до цього. Місцеві політики скоріше намагаються виторгувати для себе більше повноважень у самій Іспанії", - вважає Мар'яна Кузьо.
До відокремлення Каталонії справа не дійде, вважає експерт.
"На щастя у Євросоюзі не відбувся парад референдумів після рішення Британії (у 2016 році 51,9 % британців проголосували за вихід з ЄС. - Gazeta.ua). Суспільство зрозуміло, що це було помилкою. Радикальні партії Голландії, які за вихід з ЄС, провалилися на виборах. Думаю, що референдум у Каталонії затягуватимуть через Конституційний суд. І зрештою повториться історія 2014-го", - підсумувала вона.
Парламент Каталонії ухвалив закон про референдум щодо незалежністі. Голосування заплановане на 1 жовтня. Учасники дадуть відповідь на питання: "Чи хочете ви, щоб Каталонія стала незалежною державою з республіканською формою правління?". Конституційний суд країни призупинив дію прийнятого парламентом Каталонії закону. Але тимчасово - доки не винесе рішення за апеляцією центральної влади.
9-09-2017, 23:55
0
1 460