Американські і канадські вчені оприлюднили нове дослідження про життя на Марс. Вони впевнені, що підвищена концентрація германію та цинку доводить існування мікроорганізмів в кратері Гейла,- повідомляє
видання Journal of Geophysical Research: Planets.
Рентген марсохода Curiosity виявив в деяких частинах Червоної планети підвищений вміст цинку і германію. В районі кратера Гейла цих елементів в десять, а іноді і в сто разів більше, ніж на решті поверхні Марса. Ці речовини - доказ високої гідротермальної активності, яка колись протікала на планеті. Вони впевнені, що схожість хімічного складу з земними аналогами доводить існування життя на Марсі.
На Землі такі скупчення речовин зустрічаються в екстремальних гідротермальних джерелах, і є сприятливим середовищем для життя найпростіших організмів. Вчені вважають, що схожі примітивні істоти, мікроби і бактерії колись давно могли мешкати в кратері Гейла. Вік величезного кратера діаметром 150 кілометрів - приблизно 3,5 мільярда років. У минулому найглибші частини Гейл були заповнені водою. У центрі кратера підноситься гора Шарп, висотою 5,5 кілометрів.
Неподалік від Гейла 6 серпня 2012 року приземлився марсоход Curiosity. NASA відправила його на Марс за програмою Mars Science Laboratory. З тих пір робот поставляє на землю відомості про Червону планету.
Нещодавно на NASA випробували багаторазовий пілотований космічний корабель "Orion" для польотів на Марс і Місяць. Вчені планують почати експедиції на супутник Землі в 2030 році. А бойове хрещення "Orion" отримає в 2019 році, коли буде облітати Місяць.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-08-2017, 09:06
0
4 217