У Мінкомзв'язку Росії склали список особистих даних користувачів інтернету, які компанії, що входять до реєстру "організаторів розповсюджувачів інформації", повинні будуть надати ФСБ в рамках "диктаторського закону Ярової".
Про це повідомляє телеканал Дождь .
Так, згідно з цим документом, російська спецслужба отримає в своє розпорядження псевдоніми інтернет-користувачів, їх справжні імена, дати народження, ідентифікатори, що засвідчують особу, інформацію про родичів і про те, якими мовами володіє людина.
Компанії зобов'яжуть також надавати ФСБ переписку громадян, записи розмов, передані файли і інформацію про здійснення платежів.
Як зазначається, до реєстру "організаторів розповсюджувачів інформації" входять, зокрема, такі російські компанії як Яндекс і Mail.ru, а також соціальні мережі ВКонтакті і Однокласники.
Крім того, в кінці червня туди було внесено і Telegram, проте його засновник Павло Дуров заявив, що команда месенджера не виконуватиме "закон Ярової".
Нагадаємо, раніше президент РФ Володимир Путін підписав так званий "диктаторський пакет", який передбачає розширення повноважень силовиків і посилення покарань - пакет Ярової.
Даний пакет законів також регулює діяльність телекомунікаційних компаній, соціальних мереж, месенджерів і місіонерських організацій. Зокрема, він зобов'язує провайдерів зберігати інформацію про трафік клієнтів за останні шість місяців. Стільниковим операторам також за законом доведеться зберігати дані про факти прийому та передачі викликів, повідомлень і зображень.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram