Міжнародний колектив планетологів встановив, що в надрах Місяця є вода. Такі дані були отримані після того, як науковці, за допомогою спеціального супутника, змогли помітити на Місяці скляні гранули в складі вулканічних порід.
Відповідне дослідження опубліковали в журналі Nature Geoscience, повідомляє Phys.org.
Інформацію було отримано за допомогою встановленого на індійському супутнику Chandrayaan-1 інструменту Moon Mineralogy Mapper, який здатний одночасно вимірювати температуру поверхні Місяця і вивчати її мінеральний склад.
Як зазначають вчені, вміст води в окремих гранулах є дуже малим, але породи, в яких знайшли ці гранули, розташовані на великих ділянках на і під поверхнею Місяця. Науковці приблизно підрахували, що в одній тонні поверхні Місяця може знаходитися до 946 мілілітрів води, що досить багато для абсолютно "безводного" небесного тіла.
Ми виявили, що вода розподілена по всій поверхні Місяця. Той факт, що майже всі магматичні утворення показують присутність води, дозволяє припустити, що велика частина надр Місяця є вологою,
– розповів один з авторів дослідження, Ральф Міллікен з Університету Брауна в США.
Проте вчені ще не знають точного походження води в надрах земного супутника. Раніше її сліди в небесному тілі були виявлені місіями Apollo, в ході яких на Землю доставлялися зразки грунту. Крім того, водяний лід також міститься в затемнених кратерах на полюсах Місяця.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
26-07-2017, 00:55
0
1 713