Геологічна служба Міністерства земельних і природних ресурсів Китаю заявляє, що експеримент з видобутку газових гідратів з родовища на дні Південно-Китайського моря закінчився "повним успіхом".
Про це сказано в повідомленні служби, пише "РБК-Україна".
Відзначається, що розробка родовища так званого "горючого льоду" (зовні газові гідрати нагадують сніг або рихлий лід) почалася 10 травня і до справжнього моменту успішно триває вісім днів поспіль.
За цей час з родовища, розташованого на глибині понад 1200 метрів від поверхні моря і ще близько 200 метрів від поверхні дна, було отримано понад 120 тис. кубометрів газу з вмістом метану до 99,5%.
Геологічна служба називає успіх експерименту "історичним проривом, досягнутим під твердим керівництвом ЦК Комуністичної партії Китаю".
Особливо підкреслюється, що експеримент став першим успішним прикладом промислового морського видобутку газогідратів, який був досягнутий з опорою виключно на власні сили і буде мати "далекосяжні наслідки".
Відзначимо, що акваторія Південно-Китайського моря, в якій розпочато видобуток гідратів, є предметом територіальних суперечок між різними країнами.
Наполягаючи на своїх претензіях, китайці зміцнюють спірні архіпелаги Спратлі і Парасельські острова, на шельфі яких, за даними досліджень, зосереджені великі запаси нафти, газу і тих же гідратів.
18-05-2017, 16:50
0
1 573