Міністерство закордонних справ Росії заявляє, що рішення Міжнародного суду від 19 квітня щодо тимчасових заходів у зв'язку з позовом України проти Росії не містить вимоги до Росії скасувати заборону Меджлісу кримськотатарського народу.
Про це йдеться в коментарі департаменту інформації і друку МЗС Росії, оприлюдненому на сайті, передають "Українські Новини".
"Всупереч твердженням української сторони, у рішенні Міжнародного суду немає вимог до Російської Федерації "скасувати заборону Меджлісу кримськотатарського народу",- йдеться в коментарі.
МЗС Росії заявляє, що Міжнародний суд не визнав обґрунтованими цілу низку звинувачень України щодо Росії, таких як наявність етнічно мотивованих зникнень, вбивств і затримань у Криму, гонінь на ЗМІ та громадські організації, заборони на проведення мітингів та публічних заходів представників української та кримськотатарської громад або неможливість отримати освіту кримськотатарською мовою.
Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль заявляє, що Міністерство закордонних справ має намір спрямувати дипломатичну ноту Росії з проханням пояснити механізми і терміни виконання рішення Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй, який зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу і надати доступ до навчання українською мовою в анексованому Криму.
За словами Зеркаль, у разі невиконання Росією дцього рішення, Україна має намір чинити вплив на неї через Раду Безпеки ООН.
19 квітня Міжнародний суд ООН зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу і надати доступ до навчання українською мовою в анексованому Криму. Також суд визнав свою юрисдикцію у справі України проти Росії.
При цьому він визнав недостатніми докази України про фінансування Росією тероризму, а також зобов'язав Україну і Росію повністю виконувати "мінські домовленості".
2-05-2017, 15:23
0
1 475