Перший заступник голови синодального відділу зі взаємин РПЦ із суспільством та ЗМІ Олександр Щипков назвав ідею поховати тіло Леніна вкрай несвоєчасною через кампанію "за декомунізацію та десовєтизацію на пострадянському просторі".
"Ми чудово розуміємо, що його присутність на Красній площі не має нічого спільного із християнськими традиціями. Але ми можемо ставити питання про перепоховання не раніше, ніж припиниться кампанія з декомунізації та десовєтизації на пострадянському просторі. І згодом, ставлячи це питання, ми зобов'язані виходити виключно з релігійних, а не політичних міркувань", - передає його слова Интерфакс.
Агентство зазначає, що нещодавно Архієрейський Синод Російської зарубіжної церкви з нагоди сторіччя революції закликав звільнити населені пункти від пам'ятників Леніну, а центр Москви - від його тіла. У заяві РПЦЗ говорилося, що "звільнення Красної площі від останків головного гонителя і мучителя XX століття і зруйнування поставлених йому пам'ятників" стало б "одним із символів примирення російського народу з Господом".
У відповідь Щипков заявив, що "тема декомунізації використовується нашими найближчими сусідами в цілях дерусифікації", тому слід прийняти "тимчасовий мораторій на будь-яку війну з політичними символами в Росії, яке б походження вони не мали".
Нагадаємо, 12 квітня 2016 року повідомлялося, що контракт на роботи зі збереження прижиттєвого вигляду тіла Володимира Леніна у 2016 році оцінено у 13 081 500 рублів (близько 4 млн 900 тисяч грн).
6 вересня 2016 року президент України Петро Порошенко повідомив, що по всій Україні в рамках декомунізації вже демонтовано понад 1,2 тис. пам'ятників Леніну, а 26 районів та 987 населених пунктів зняли з себе комуністичні назви.
Найбільший в Україні пам'ятник Леніну демонтували у Запоріжжі 17 березня 2016 року. Демонтаж тривав два дні.
16-03-2017, 21:45
0
1 528