Міністерство навколишнього середовища та води Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) наприкінці квітня заборонило ввезення в країну української сільськогосподарської продукції, і наразі не надало офіційних роз'яснень з приводу такого рішення.
Про це повідомила прес-служба українського Центру досліджень і сертифікації халяль "Альраїд", чия акредитація на проведення сертифікації була раніше анульована ОАЕ.
"Наприкінці квітня 2016 року без будь-яких роз'яснень ОАЕ заборонили ввезення продукції з України, як тієї, що має сертифікацію на відповідність вимогам шаріату - халяль, так і тієї, що не потребує такої сертифікації", - йдеться у повідомленні.
Український Центр "Альраїд" звернувся з офіційними проханнями про роз'яснення причин такого рішення до Міністерства навколишнього середовища і води ОАЕ, а також до українських міністерств і відомств, до компетенції яких входять питання зовнішньоекономічних і торговельних зв'язків, зокрема й до Міністерства закордонних справ. Проте, зазначає прес-служба, за минулий місяць відповідей не було.
У повідомленні зазначається, що в загальній структурі халяль-сертифікованої продукції українських виробників частка товарів, що поставляються до ОАЕ, не є суттєвою, а отже заборона не призведе до великих втрат вітчизняних виробників. Водночас, даний ринок є дуже перспективним. "Споживання продуктів харчування в ОАЕ на душу населення є найбільшим у регіоні, а загальний обсяг імпорту сільськогосподарської продукції щороку зростає, і, за прогнозами експертів, до 2020 року досягне 53,1 млрд дол.", - наголошується у повідомленні.
За даними Мінагропроду, в 2015 році структура експорту сільгосппродукції України виглядала таким чином: на Азію припадало 47% поставок, на ЄС – 26%, на Африку – 13%, на СНД – 11% (включаючи Росію – близько 2%), на інші країни – 3%.
30-05-2016, 16:20
0
1 547