Жінки менш мотивовані до занять спортом через те, що під час еволюції соціальний розподіл відбувся на чоловіків, що практикуються, і жінок, які спостерігають, це пояснюється необхідністю жінки вибирати найбільш сильного партнера. Це в процесі масштабного крос-культурного дослідження з'ясували фахівці Державного університету Гранд Веллі.
В основу роботи лягли перегляд і узагальнення наукових даних з етології, психології, соціології та інших дисциплін. Аналіз матеріалів з проблем жінок-атлетів підтвердив, що в середньому представниць прекрасної статі в професійному спорті вдвічі менше, ніж чоловіків. Така динаміка зберігається з часів Стародавньої Греції і актуальна для 50 країн.
Виключивши суб'єктивні чинники, такі як жорсткий розпорядок дня і матеріальний достаток, вчені припустили, що причина криється в соціальному тиску з боку переважно патріархального суспільства і еволюції. Зокрема, результатом природного відбору могло стати поділ ролей на чоловіків, що займаються спортом, та жінок-спостерігачів.
На думку фахівців, така ієрархія дозволяє останнім ефективніше оцінювати потенційних партнерів за показником домінантності, а також за фізичними якостями, необхідними для продовження роду.
Аналогічний механізм діє в багатьох спільнотах тварин.
Дослідники наголошують, що еволюційний детермінізм спортивної діяльності - поки лише гіпотеза, яка, однак, дає поживу для майбутніх дискусій на цю та суміжні теми.
Насамперед домінування чоловіків в політичній, соціальній, науковій сферах також пояснювалося головним чином з культурологічної точки зору.
9-05-2016, 20:20
0
2 261