Європейський Союз, очевидно, не буде запроваджувати нові санкції проти російського режиму.
Про це співголова фракції зелених у Європарламенті Ребекка Гармс повідомила в інтерв'ю виданню "ЛІГА.net".
"Відверто кажучи, якщо ми в ЄС зараз зможемо зберегти санкції, які діють, то у нас будуть інструменти тиску по відношенню до Росії - і це буде добре", – підкреслила політик.
За її словами, у багатьох країнах ЄС існує опозиція розширення санкцій проти РФ. Зокрема, німецькі соцал-демократи, які входять до правлячої коаліції, готові до нормалізації відносин із Кремлем.
Гармс також засумнівалася, що більшість країн ЄС підтримають санкційний "список Савченко".
"Список Савченко схвалений Литвою і, можливо, інші балтійські держави його приймуть, але інші країни до них не приєднаються", – висловив припущення євродепутат.
При цьому Гармс підкреслила, що США та ЄС повинні посилювати тиск на Москву, так як вона не виконує умови Мінських домовленостей.
Нагадаємо, 28 квітня депутати нижньої палати парламенту Франції – Національної асамблеї – схвалили резолюцію, що закликає уряд країни виступити проти санкцій щодо Росії.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України.
Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.
1-05-2016, 16:00
0
1 319