Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікує інтерактивну базу даних з документами з "панамських документів" про 200 тисяч офшорних компаній. База з'явиться за адресою offshoreleaks.icij.org 9 травня поточного року в 21:00.
Повідомляється, що в базі буде доступна "базова корпоративна інформація" про компанії та фонди, зареєстровані в 21 офшорній зоні і пов'язані з особами з "понад 200 країн і територій".
Також в деяких випадках будуть опубліковані внутрішні відомості панамського реєстратора офшорів Mossack Fonseca про справжніх власників тієї чи іншої компанії. У базі даних не буде відомостей про банківський рахунках і грошових переказах, паспортних даних, телефонних номерів і листування, але "вибрана інформація буде опублікована в суспільних інтересах", повідомили в ICIJ.
3 квітня Центр по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами. Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі – панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.
Росії присвячена значна частина розслідування – у ній стверджується, що близькі Володимиру Путіну люди через банк "Росія" і панамські офшорні компанії "відмили" понад 2 млрд доларів.
Також у матеріалах ICIJ, йдеться про те, що президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створені три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.
За матеріалами: "Дзеркало тижня"
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
27-04-2016, 09:19
0
1 209