У Нью-Йорку відкрито транспортний вузол Oculus, витрати на зведення якого становили близько 4 мільярдів доларів.
Станція розташована біля нового комплексу Всесвітнього торговельного центру, побудованого на місці зруйнованих під час теракту 2001 року "веж-близнюків", повідомляє "Медуза".
Транспортний вузол побудований за проектом іспанського архітектора Сантьяго Калатрави. Станція Oculus має форму еліпса. Довжина центрального приміщення станції 107 метрів, ширина — 35 метрів.
Комплекс транспортного вузла включає в себе криті пішохідні переходи, що ведуть до будівель Всесвітнього торгівельного центру, а також численні магазини і кафе, які почнуть працювати в серпні 2016 року.
Роботи по зведенню транспортного вузла зайняли 12 років, замість запланованих п'яти. Спочатку вартість проекту оцінювалася в два мільярди доларів, однак до моменту завершення, за підрахунками архітектурного бюро Сантьяго Калатрави, вона впритул наблизилася до чотирьох мільярдів доларів.
Oculus замінить тимчасову станцію, побудовану після теракту 11 вересня 2001 року, будівництво якої обійшлося в 323 мільйони доларів.
Планується, що Oculus буде обслуговувати близько 200 тисяч пасажирів на добу, ще близько 250 тисяч чоловік в день будуть відвідувати торгові точки і кафе, що зробить цю станцію третім найбільшим за пасажиропотоком транспортним вузлом у Нью-Йорку.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.