У багатьох містах Росіх тривають акції, присвячені річниці вбивства російського опозиційного політика Бориса Нємцова.
У Петербурзі учасники мітингу співали про Нємцова: "Он раб, который стал царем".
У Москві на марш пам’яті Бориса Нємцова прийшло близько 24 тисяч людей, повідомляє видання "Московський комсомолець". При цьому правоохоронців дуже багато. у районі Красної площі встановлені металічні огорожі і стоять машини МВС.
На Великому Москворецькому мості (саме тут 27 лютого 2015 року був застрелений політик) продовжують покладати квіти до меморіалу Бориса Нємцова. Разом із квітами люди залишають записки, вірші. Натовп не розходиться. Вигукують: "Не забудемо, не пробачимо!", "Кадиров – сором Росії!" "Ні війні – на Україні наші брати!", "Це наша країна". Також учасники постійно скандують прізвище "Нєм-цов, Нєм-цов".
-Ми продовжимо його справу, будемо змінювати владу, досягнемо тих цілей, за які загинув Борис, - заявив керівник ПАРНАС Михаїл Касьянов. – Політик закликав усіх приходити на вибори до Держдуми у вересні і відзначив, що необхідно встановити пам’ятний знак на місці загибелі Нємцова.
У Ярославлі відкрили меморіальну дошку Бориса Нємцова на вулиці Трефолева, у будинку, в якому колись жив політик.
У Кемерово учасники акції зібралися на площі Волкова, звідки планувати пройтися маршем, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Проте перед початком заходу до натовпу на площі звернувся начальник управління організації охорони громадського поряду МВС Росії Валерій Плахотя. І повідомив, що акція не погоджена.
Все ж частина присутніх вирішила пройтися вулицею маршем. У результаті шестеро осіб затримали.
У Барнаулі мітинг відбувся біля пам’ятника жертвам політичних репресій на площі Свободи. Учасники акції піднесли квіти до фотографії Нємцова, яку принесли з собою і встановили біля пам’ятника.
-Вбивство Нємцова – це удар по нашому майбутньому та майбутньому наших дітей, по конституції, державі. Ми сподівалися, що до річниці смерті будуть знайдені замовники вбивства, але знайдені лише виконавці, - сказав організатор акції Геннадій Шейда.
Він відзначив, що Борис Нємцов боровся за свободу думати, діяти та жити, "за це він і був вбитий".
Нагадаємо, російський опозиційний політик Борис Нємцов був застрелений 27 лютого 2015 року на Великому Москворецькому мості, по якому він ішов зі своєю подругою, 23-річною українською моделлю Анною Дурицькою. Нємцова вбили напередодні опозиційного маршу "Весна", одним ізх організаторів якого він був і який мав відбутися першого березня 2015 року. Після вбивства Нємцова організатори замість маршу провели траурну ходу в центрі Москви.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
27-02-2016, 15:36
0
1 174