Наш мозок гірше контролює почуття голоду в нічний час.
Вид або смак їжі в нічний час викликає менше задоволення у людини, що може бути однією з головних причин того, чому практично кожен житель Землі періодично влаштовує нічні "набіги" на холодильник і спустошує його, з'їдаючи набагато більше їжі, ніж потрібно для насичення.
Причиною періодичних нічних походів на холодильник і пов'язаного з ними переїдання є те, що вночі наш мозок гірше контролює почуття голоду і отримує менше задоволення від поїдання їжі або навіть просто від її виду, ніж вранці або вдень.
"Ми часто переїдаємо вночі через те, що їжа стає для нас менш смачною, або, принаймні, вона виглядає менш апетитною в цей час доби.
Схоже, що ми отримуємо менше задоволення від нічних трапез, через що нам доводиться їсти більше для того, щоб почувати себе задоволеним", — заявив Тревіс Мастерсон (Travis Masterson) з університету Брігама Янга в Прово (США).
Мастерсон і його колеги прийшли до такого висновку, спостерігаючи за роботою мозку у декількох сотень добровольців, які займалися незвичною справою – кожен ранок або вечір вони розглядали кілька сотень картинок, на яких були зображені різні страви, як висококалорійної, так і низькокалорійної їжі.
Поки вчені не знають, чому існує така незвичайна залежність між часом доби і привабливістю їжі, і чи варто боротися цим феноменом. З іншого боку, вони визнають, що ця особливість нашого мозку може сприяти набору зайвої ваги.
18-11-2015, 13:00
0
1 392