RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Війна з Росією » Законопроєкт про посилення мобілізації в Україні: кого призиватимуть і як каратимуть ухилянтів


В Україні готуються ухвалити новий проєкт закону про посилення мобілізації. Наразі щодо нього тривають дискусії, оскільки та є суперечливі норми.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН.



Про що йдеться у новому проєкті закону

Про урядовий проєкт закону, що вже назвали "жорстким", - про нові правила мобілізації і досі відомо небагато.

На засідання комітету, який має визначитися, чи подавати цей проєкт на голосування цього тижня, особисто приходили головнокомандувач, міністр оборони та очільник Генштабу. Про градус напруження свідчить і те, що Мар'яну Безуглу – головне джерело інформації про проєкт – уже хочуть відкликати з посади заступниці голови комітету з нацбезпеки: постанова вже зареєстрована.

Саме рішення щодо законопроєкту мають ухвалити найближчими днями, повідомив секретар цього парламентського комітету Роман Костенко.

У проєкті закону передбачені штрафи для ухилянтів, блокування грошей, електронні повістки. Все це і чимало іншого із опублікованого законопроєкту викликало суспільний резонанс.

Пропонують призивати чоловіків не з 27 років, як зараз, а з 25.
Електронний кабінет і електронна повістка, яка до нього має надійти. Або ж на ваш імейл. Але поки що не зрозумілі технічні питання: як перевірити актуальність пошти, чи не потрапила повістка в спам і що робити, якщо у вас немає електронної пошти взагалі.
Повістки матимуть чіткий строк явки, чого не було раніше.
Мобілізація з-за кордону. Це те, на що вже почали реагувати українці, що проживають за межами нашої держави – це оформлення документів у дипломатичних установах. Поки можна, а далі – можливо лише з постановою на облік. Ця норма дискутується. Але окремо є і рядок про - "на службу призиваються військовозобов'язані незалежно від місця їхнього перебування".

А от норми, за якими каратимуть ухилянтів:

Обмеження кермування автомобілем;
Не зможуть отримати посвідчення водія;
Заборона на операції нерухомістю і іншим майном;
Відмова у кредиті
Утім є і серйозніші покарання – тюремний строк від 3 до 5 років. Це загрожуватиме і тим, хто не йде на медичний огляд. Зросте санкція для порушників правил мобілізації та військової служби. До 153-204 тисяч гривень.

Також порушників можна буде затримати на 3 доби для встановлення особи та з'ясування обставин порушення. Цю норму дискутують.

Шкода для економіки
І з цього не повного переліку ідей в проєкті закону депутати вже угледіли норми, від яких більше шкоди, ніж користі. Зокрема для економіки. Бізнес як мінімум піде в тінь, офіційно не оформлюватимуть працівників, надходження в бюджет упадуть. Та й конституційні права ніхто не відміняв.

"Поповнення війська – це десь і втрата економіки. Ми маємо розуміти, що ті засоби чи ті методи, які застосовуватимуться у цьому новому законі про мобілізацію, по-перше, не порушують Конституцію", – заявив член оборонного комітету ВР Єгор Чєрнєв.

І такі норми, за словами депутата, не ухвалять. Докладно розповісти про обговорення проєкту на комітеті нардепу забороняє держтаємниця.

Демобілізація буде лише після 3 років служби в ЗСУ

Утім журналістам стало відомо, що на комітет особисто приходили Головнокомандувач, міністр оборони та очільник Генштабу. Зокрема Валерій Залужний проти призову засуджених і судимих. Дискутують щодо осіб із 3 групою інвалідності. Адже з 1 і 2 можуть звільнити зі служби, а з 3 поки ні. Термін "обмежено придатні" хочуть прибрати.

На комітет приходили і міністр освіти та голова Нацполіції. Аби вчителів і поліцейських не мобілізували.

Щодо демобілізації поки цифра така сама – 36 місяців. Тобто ті, хто від 24 лютого 2022 року воюють, зможуть звільнитися у лютому 2025 року.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Редактор: Анна Семьонова
9-01-2024, 09:00
Коментарів 6 Переглядів 3 966

Теги -
Hаписав: Чернівчанка, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 січня 2024 12:54
В новині:
Буде правильно і по совісті щоб у нас в країні не було поняття, виключено з військового обліку. Якщо людина має важкі захворювання, значить гарантувати їй проходження військової служби за місцем проживання та не виконання бойових завдань.
Гарантувати законом, а не словами.
Інвалідами вважати тільки тих хто втратив можливість пересування та обслуговувати себе самостійно.
Закон під час війни має бути справедливим!!!

Hаписав: Кияни, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 січня 2024 13:25
В новині:
Одностайно підтримуємо.
Поняття "виключно з військового обліку " треба скасувати.
Усі виключені мають по новому пройти ВЛК для встановлення придатності.
У наказ 490 внести зміни.
А саме :
скасувати поняття індивідуального підходу
Залишити придатний, обмежено придатний, та не придатний.
Статус обмежено придатний давати тільки по окремим статтям і такий статус має гарантувати виконання завдань у тилу, навчальних центрах, та ТЦК і СП.
Індивідуальний підхід за пунктами В і Б це прямим текстом - хабарництво та корупція.
Країна з таким законодавством далі жити не повинна.

Hаписав: Сергей, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 січня 2024 13:26
В новині:
А как там 4-х кратный ухилянт зе поживает?

Hаписав: Гість AnnCheremn, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 січня 2024 14:18
В новині:
Я вообще не понимаю, как они собираются мобилизовать всех и вся, не нарушая конституционные права граждан. Фактически просто узаконят то, что и сейчас повсеместно происходят. ТЦКшники уже давным давно плевали на все правила и нормы и гребут всех подряд, используя далеко не законные методы.

Hаписав: Чернівчанин, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 січня 2024 16:42
В новині:
З наказу 490 треба прибрати поняття індивідуальної оцінки.
Це кормушка більше нічого.
Маєш 5000 доларів. Все гаразд. Навіть там де пункт В напишуть не придатний.
А не маєш, навіть якщо тягнеш на А, все одно напишуть обмежено придатний по Б.
Такі реалії. І це все вимагає змін.
Відповідно у поясненнях до кожної статті, вказати більш конкретні вимоги до кожної статті.
З цим далі не можна жити однозначно.
Усі кого раніше визнали не придатним мають знову пройти ВЛК.

Hаписав: Парагвай, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 січня 2024 21:55
В новині:
Почти 160 лет назад, в 1864 году в самом центре Южной Америки вспыхнула война, которая продлится шесть лет и станет наиболее жесточайшей войной Нового времени в плане уничтожения населения (в процентном, а не количественном отношении).
В результате Парагвай лишился половины своих территорий, попал в кабальную зависимость от Великобритании (затем США), которая "взламывала" в регионе протекционистские меры для продвижения своих товаров.
В ходе боевых действий было выбито до 90% мужского населения страны, включая мальчиков. Население в целом сократилось на 60-70%. С тех пор это одна из самых бедных стран континента, которая не может выбраться из демографической и экономической ямы.
Большинство современного трудоспособного населения – "гастарбайтеры" в соседних странах.

В армию на последнем этапе войны призывали даже женщин и детей. Известны случаи массовых расправ за дезертирство или отказ выполнять приказ.

В одной из последних битв (при Акоста-Нью) в парагвайском корпусе из 6 000 человек 3500 были детьми от 8 до 15 лет. Многие были вооружены для вида деревянными винтовками. Офицеры рисовали детям сажей усы и бороды, чтобы противник издали принял их за полноценных солдат.
За какой-то час их ряды были выкошены артиллерийской картечью.
"Мальчики 8-10 лет лежали мертвые, и рядом с ними валялось их оружие, другие раненые проявляли стоическое спокойствие, не издавая ни единого стона", – вспоминал бразильский историк Роше Помбу.
С тех пор в Парагвае 16 августа отмечается День ребенка.

В итоге парагвайская армия была полностью разгромлена, войска Бразилии и Аргентины заняли столицу страны, но ее президент с остатками армии еще год партизанил в сельве, пока не погиб, прыгнув вместе с сыном-наследником в реку, окруженный бразильским корпусом.
Тысячи пленных парагвайцев были проданы в рабство в Бразилию (оно там еще не было отменено).
Через год после окончания войны и поражения Парагвая в стране насчитывалось лишь 28 000 человек мужского пола (преимущественно калек), вследствие чего в католической стране было даже временно разрешено многоженство. Оставшееся население разбрелось по лесам и перешло к натурному хозяйству, охоте и собирательству.

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.