Який підзаробіток можуть знайти неповнолітні влітку, з’ясовували кореспонденти “МБ”.
Хоча для школярів і студентів і виникають певні труднощі при працевлаштуванні, бо більшість роботодавців вимагають повнолітніх кваліфікованих працівників зі стажем роботи.
„Коли на вулиці роздаєш рекламу, не всі розуміють тебе”
– Але якщо є бажання, наполегливість, роботу завжди можна знайти, – запевняє 16-річна студентка Чернівецького коледжу дизайну та економіки Юлія ФЕДЬКО.
Незважаючи на юний вік, дівчина вже встигла побувати промоутером, продавцем та офіціанткою. Юля дуже любить дітей і цього літа вирішила спробувати себе ще й у ролі няні. Заробітна плата становитиме один долар за годину, а також понаднормові, святкові та нічні. Зароблені гроші хоче витратити на гарний відпочинок та придбати необхідні речі.
Студент першого курсу Чернівецького торгово-економічного інституту КНТЕУ Андрій СОБОЛЄВ вважає, що праця влітку – хороший варіант підзаробити на особисті витрати.
– Ми з друзями завжди мріяли поїхати разом на море і відпочити всією компанією. Щоби не турбувати батьків, вирішили самі заробити на відпочинок, – каже Андрій. – Батьки мого друга працюють на “Калинівському ринку” і на літо вони завжди беруть продавців. Робота важка, але мені подобається.
Для Андрія ця робота у літній період вже стала традицією. Він щороку працює в одних і тих же роботодавців. Заробітна плата – щоденна і становить 100 гривень.
А ось студентка коледжу дизайну та економіки Альона ЦИБУХ хоче поєднати цього літа відпочинок з роботою, тому планує поїхати вожатою в табір відпочинку. А минулого літа Альона працювала промоутером. Оплата праці була погодинною – шість-вісім гривень. Зароблені гроші дівчина витрачала на щоденні потреби.
– Але ця професія – складна психологічно. Бо коли ти стоїш на вулиці і роздаєш рекламні матеріали, не всі перехожі розуміють тебе. Хтось візьме, інший викине, а хтось може сказати й кілька “лагідних” словечок. Одне словом, треба бути ще й психологом і вміти спілкуватися з нашими громадянами, – стверджує чернівчанка.
Семикласниці заробляють щодня по 50 гривень
Юля Кравчук і Саша Бойченко – семикласниці гімназії №2 – продають морозиво біля кафе “Літо” у Центральному парку культури та відпочинку імені Т. Шевченка. Покупців вистачає, особливо у вихідні спекотні дні.
– Ми вирішили під час канікул попрацювати, щоби не просити грошей у батьків, а мати власні, – розповіла Саша БОЙЧЕНКО. – Звернулися до адміністрації кафе “Літо”, там нас оформили на роботу, дали два холодильники. Працюємо удвох щодня від 12.00 до 20.00. Робота нам дуже подобається. Виявилося, що це не так уже й важко, щоправда, буває, що болять ноги. Продаємо по три великі ящики морозива, які фасуємо у вафельні стаканчики. А ще беремо розфасоване у пачках. Особливо багато покупців у вихідні дні та в спекотну погоду. Наша зарплата залежить від кількості проданого морозива.
– З нами розраховуються щодня, – підключається до розмови Юля, закінчивши обслуговувати покупця. – Буває, що заробляємо по 50 гривень. Так що тепер маємо свої гроші, можемо собі дозволити купити все, що хочемо. Покупці дуже добре до нас ставляться, ще ніхто нас не обманув. А гроші ми вміємо рахувати добре. Напевно, будемо працювати до середини липня, а потім поїдемо відпочивати. Коли повернемося, знову хочемо попроситися на роботу. Це краще, ніж тинятися по вулицях. Погуляти можна і ввечері. Ми вже вирішили із Сашею, що будемо постійно працювати під час канікул. Коли маєш свої гроші, почуваєшся вільним і дорослішим.
Скільки можна заробити
Офіціант – 50 грн/день
Бармен – 500 грн/тиждень
Кур’єр – 1300 грн/місяць
Автомийник – 2500 грн/місяць
Вантажник – 1000 грн./місяць
Менеджер з реклами – 1000 грн./місяць + 10%
Маркетолог – 900 грн/тиждень
Юлія Попович, Ольга Боднарюк
27-06-2008, 11:04
0
12 031