У чернівчанки Ірини Бакалюк є два надзвичайно гарних коти – білосніжні. Однак вони зовсім не породисті, як може здатися комусь.
- Ми з маленькою донькою випадково знайшли їх на Пруту, де відпочивали, – розповіла Ірина Володимирівна. – Коли поверталися додому, почули шум у кущах. Анюта побігла подивитися, що там, і побачила двох замурзаних кошенят, які нявчали від голоду. Вони були такі безпорадні, що ми не могли залишити їх. Дорогою пропонувала декільком людям взяти тварин, але ніхто не побажав. Тоді забрали їх додому. Так у нашій сім’ї з’явилося двоє пухнастих улюбленців – Пушок і Тоша.
– Клопоту з ними, – каже пані Ірина, – багато, та й грошей витрачаємо чимало. Коти їдять лише корм, на вулицю майже не виходять, тож прибирати потрібно щодня.
- Але всі ми обожнюємо наших котиків-близнюків, – зізнається жінка. – Вони настільки однакові, що чужа людина не зможе їх відрізнити. А ми навчилися це робити за кольором очей: Тоша – синьооокий, а в Пушка одне око – синє, а друге – зелене. Та й за характером кошенята абсолютно різні. Тоша завжди сидить зі мною, лагідно муркоче, а Пушок величаво ходить квартирою, наче таємничий містер Х, ніколи не знаєш, чого від нього чекати. Ці коти мені дуже дорогі, адже вони не здатні зрадити чи завдати болю.
Як розповіла Ірина Бакалюк, їй довелося рятувати не тільки котів, а й собак і навіть дику качку. Бо девіз жінки – слова Екзюпері: “Ми відповідальні за тих, кого приручили.”
На моє запитання, чому в місті така велика кількість бездомних тварин, пані Ірина, не задумуючись, відповіла:
- Тому що люди байдужі. Купують тварину, награються з нею і викидають, наче якийсь непотріб. І дітей своїх, на жаль, не вчать любові до братів наших менших. Мені не раз доводилося виривати з їхніх рук замучених кошенят і цуценят. Сучасні батьки мало уваги приділяють моральному вихованню дітей, більше зосереджені на матеріальних статках, ось і виростають їхні чада жорстокими. Якби у мене були гроші, організувала би притулок для бездомних тварин. Зібрала б усіх із вулиць, нагодувала та зігріла.
Якщо ви наважитесь взяти додому бездомну тварину:
1. Якомога швидше зверніться до ветеринарної лікарні. Лікар повинен ретельно оглянути тваринку, зробити деякі аналізи, при потребі вилікувати чи хоча би приписати вітаміни.
2. До медичного огляду не контактуйте близько із твариною, а особливо не допускайте пошкоджень нею вашої шкіри (подряпин чи укусів). Тварина може бути хворою.
3. Виконуйте вказівки лікаря і не займайтеся самолікуванням.
4. Пам’ятайте, що собакам у 1,5-2 місяці, а котам – у три необхідно зробити щеплення.
5. Використовуйте засоби від глистів, якщо є найменша підозра на них.
Чернівчани зі своїми домашніми улюбленцями можуть звернутися до:
- Міської станції ветеринарної медицини – вул. Сторожинецька, 115.
- Ветеринарно-санітарна транспортна дільниця – вул. Севастопольська, 1.
- Ветеринарна лікарня – вул. Мінська, 5.
- Ветеринарна лікарня – Садгора, вул. Підкови, 26.
- Ветеринарна лікарня – вул. Червоноармійська, 228.
- “Біовет” – вул. Кошового, 57.
Ветеринарні аптеки:
- Вул. Червоноармійська, 8.
- Вул.Сторожинецька, 8.
- Вул. Б. Хмельницького, 18.
- Вул. Зелена, 6А.
Тетяна Пономарчук
27-06-2008, 10:35
0
2 820