Чернівчанин Михайло Сушков дуже любить птахів. Особливо йому подобаються амадини. Цих пернатих у нього є декілька видів. Михайло Васильович розповів “МБ” про два види амадинів – австралійських зебрових та японських.
- Амадини належать до сімейства ткачиків, - каже Михайло Сушков. – Вони – родичі наших горобців. Японських амадинів у природі не існує, їх у XIV-XV століттях вивели японські монахи. Ці птахи – чудові прийомні батьки. Під них можна підкладати яйця будь-яких ткачиків, вони будуть їх висиджувати і потім вигодовувати пташенят. Саме за це багато любителів пернатих тримають цих птахів. Прості японські амадини бувають каштанового, бежевого та білого кольорів (їх ще називають чайками). Щодо зебрових австралійських амадинів, то в них дуже гарне забарвлення. Саме через красу їх багато хто тримає. Дзьоб у них яскраво-оранжевого кольору. Дуже добре плодяться. Якщо пара вдало підібрана, відразу може з’явитися п’ятеро пташенят. Амадини можуть розмножуватися впродовж усього року, але я їх парую два рази на рік, щоби вони були міцними і здоровими.
- Амадини дуже гарно співають, а не пронизливо верещать, як канарки, - продовжує Михайло Васильович. –У період залицянь самець підстрибує біля самки на жердині. Він видає цікаві звуки - наче ви перевернули ляльку і вона каже “ма-ма”. Дуже гарні гульдові амадини – зелені з білими цятками. Це – моя мрія. Щоравда, вони досить дорогі – 80 доларів пара. Я тримаю своїх пташок на веранді, створив для них спеціальні умови – гілки, температуру не менше 20 градусів і не більше 30, бо ці птахи бояться прямих променів сонця. Амадини гніздяться у будиночках із продовгуватими шпаринками. Кидаю у веранді на підлогу сіна, і птахи самі тягають його до своїх будиночків. За цим дуже цікаво спостерігати. Амадини чудово вживаються з трав’яними папугами, а от з папугами-нерозлучниками їх краще не поселяти. Найбільше амадини люблять просо. У руки їх не рекомендують брати, бо пташки можуть злякатися і отримати розрив серця. Тому потрібно ловити їх сачком і зайвий раз не турбувати. Так смішно сплять – залітають усі в одне гніздо і звідти лише хвостики стирчать. Поки що в Чернівцях амадини є лише в мене. Я їх продаю на ринку на Зеленій по 100 гривень за пташку.
Довідка
Амадини (Lonchura) – рід птахів сімейства в’юркових ткачиків, який нараховує майже 30 видів. Для більшості характерне яскраве забарвлення. Розповсюджені в південно-східній Азії, Австралії, Африці, на островах Малайського архіпелагу. Живуть у трав’яній рослинності, у густих заростях по краях лісових насаджень, а також у садах і парках. Пісня амадинів тиха, мелодійна, з характерними звуками “тілі-лі, тілі-лі”. Понад 400 років селекціонери розводять японську або бронзову амадину. Її часто використовують як няньку – для вигодовування пташенят інших амадинів. У Європі, як кімнатні птахи, вони відомі з XVIII століття. В Австралії розповсюджена зеброва амадина. Свою назву вона отримала за “зебровий” візерунок на пір’ї. Гніздяться амадини окремими парами. Пташенята вилуплюються через два тижні.
Галина Марків
20-06-2008, 14:21
0
10 607