RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Катаючись яхтою Дністром, почуваєтеся олігархом

Єдиний на Західній Україні яхт-клуб у селі Дністрівка Кельменецького району існує вже три роки. Тут є п’ять вітрильних яхт. Катають відпочиваючих за двісті гривень на годину з групи. Кореспонденти “МБ” побували у Дністрівці.
“На воді, як і на трасі, є свої правила руху”
В’їжджаємо на територію яхт-клубу. Це крутий берег Дністра, загороджений шлагбаумом.
- Ось гляньте! Порушує правила. Йде на швидкості 60 кілометрів на годину, а дозволено максимум п’ять, - вказує рукою власник яхт-клубу Сергій Толпигін на водія водного скутера, який пропливає поруч, - На воді, як і на автотрасі є свої правила руху. Минулого року з товаришем ледь не сталася прикрість. На шаленій швидкості “летить” квадроцикл. На швидкості 120 кілометрів на годину “пролітає” 30 метрів перед човном. Водій встиг вийняти ключ, і гідроцикл заглох. Добре, що не було зіткнення.
Спускаємося до плаваючого причалу, де пришвартовано яхту Сергія.
- Наші друзі вирушили на своїй яхті у чотириденну подорож. Набрали провізії. На скільки вистачить, стільки й будуть плавати, - каже дружина Сергія Антоніна.
Здалеку судно під назвою “Аленка” здається невеличким, проте підійшовши ближче до нього, переконуєшся, що наша група з шести осіб легко розміститься на його палубі. Перш ніж переступити борт яхти, знімаємо взуття. Шкіпер ховає його у трюм. Антоніна Миколаївна, матрос та кухар в одній особі, допомагає гостям забратися на яхту.
Яхта, що ходить Дністром, - океанського типу
- Три роки тому, коли побачили, яка тут краса, вирішили придбати яхту. Судноводінню навчався у Чернівцях, а потім складав іспити у клубі при Київському авіаційному інституті. Отримав судноводійські права, - розповідає Сергій. - Наша яхта четвертого класу – восьмиметрова, океанського типу. Вона добре тримає хвилю, годитися для важкого плавання, коли вітер чи хвиля. Таку яхту можна придбати від 15 до 60 тисяч доларів - залежно від стану, року випуску, об'єму двигуна та комплектації.
Пропливаємо гору Веприк. Ехолокатор показує глибину в 35 метрів та температуру води – 23 градуси. На моніторі видно багато риби. Пасажир Ігор намагається вудити рибу, але волосінь у три метри закоротка. Антоніна показує скалу, на якій видніється хрест.
- Тут розташовано Бакоцький скельний монастир, - обводить рукою жінка. - Бакота Хмельницької області у радянський час була маленьким селом. А колись у XVII-XIX ст. після Кам'янця-Подільського це був другий найбільший населений пункт на Дністрі, де була митна переправа. В XI столітті тут поселилися ченці. Там є чотири печери, видовбані у скалі. А 14 серпня на Маковея сюди сходяться прочани з усієї України і правлять службу. У печерах є мінеральні джерела. Вода дуже смачна.
Підійти з води до Бакоцького монастиря неможливо. Зате покупатися біля підніжжя скали – залюбки. Глибина Дністра у цьому місці - майже 50 метрів. Верхні шари води теплі. Вода чиста. Господарі яхти пропонують триматися за мотузку, яка прив’язана до яхти, а дітям дають рятувальні жилети. Також можна влаштувати річкове джакузі. Треба триматися за металевий трап або мотузку. Коли Сергій ледь вмикає мотор, хвилі Дністра створюють ефект гідромасажу.
- Деякі туристи запитують, чому не вмикаємо музику під час стоянки. Навіщо? Тут природа настільки мальовнича, що для релаксації нічого іншого не потрібно, - каже Антоніна. – Я відвідала багато місць і Туреччини, і Єгипту, але зупинилася на Дністрі.
Сергій Миколайович запропонував кореспондентові “МБ” допомогти натягнути вітрило. Дали рукавиці. Скажу чесно, робота не з легких. Коли причалили, було вже по шостій вечора.
До теми
Петро Телешман, голова Кельменецької райдержадміністрації:
- Виділили ділянки для рекреаційної зони і хочемо залучити інвесторів. Але наразі немає, згідно із законодавством, механізму виділення землі. Хочемо зробити постійні маршрути, наприклад, Кам’янець-Подільсmкий - Хотин - Новодністровськ. У Макарівці є дві ділянки – одна на два гектари і друга – три гектари. Усього у Кельменецькому районі 30 гектарів рекреаційної зони Дністром у селах Вороновиця, Грушівці, Атаки, Комарів. У Бернове є комплекс “Дім рибалки”, який називається так, тому що відпочиваючим пропонують риболовецькі снасті. Можна порибалити, а потім приготувати улов. Нещодавно відкрився подібний комплекс відпочинку в Мошанці. Катають на Дністрі також у селі Непоротово Сокирянського району.
Ольга Гнідан
19-06-2008, 11:32
Коментарів 0 Переглядів 4 352

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.