RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Єдиний на Західній Україні яхт-клуб у селі Дністрівка Кельменецького району існує вже три роки. Тут є п’ять вітрильних яхт. Катають відпочиваючих за двісті гривень на годину з групи. Кореспонденти “МБ” побували у Дністрівці.
“На воді, як і на трасі, є свої правила руху”
В’їжджаємо на територію яхт-клубу. Це крутий берег Дністра, загороджений шлагбаумом.
- Ось гляньте! Порушує правила. Йде на швидкості 60 кілометрів на годину, а дозволено максимум п’ять, - вказує рукою власник яхт-клубу Сергій Толпигін на водія водного скутера, який пропливає поруч, - На воді, як і на автотрасі є свої правила руху. Минулого року з товаришем ледь не сталася прикрість. На шаленій швидкості “летить” квадроцикл. На швидкості 120 кілометрів на годину “пролітає” 30 метрів перед човном. Водій встиг вийняти ключ, і гідроцикл заглох. Добре, що не було зіткнення.
Спускаємося до плаваючого причалу, де пришвартовано яхту Сергія.
- Наші друзі вирушили на своїй яхті у чотириденну подорож. Набрали провізії. На скільки вистачить, стільки й будуть плавати, - каже дружина Сергія Антоніна.
Здалеку судно під назвою “Аленка” здається невеличким, проте підійшовши ближче до нього, переконуєшся, що наша група з шести осіб легко розміститься на його палубі. Перш ніж переступити борт яхти, знімаємо взуття. Шкіпер ховає його у трюм. Антоніна Миколаївна, матрос та кухар в одній особі, допомагає гостям забратися на яхту.
Яхта, що ходить Дністром, - океанського типу
- Три роки тому, коли побачили, яка тут краса, вирішили придбати яхту. Судноводінню навчався у Чернівцях, а потім складав іспити у клубі при Київському авіаційному інституті. Отримав судноводійські права, - розповідає Сергій. - Наша яхта четвертого класу – восьмиметрова, океанського типу. Вона добре тримає хвилю, годитися для важкого плавання, коли вітер чи хвиля. Таку яхту можна придбати від 15 до 60 тисяч доларів - залежно від стану, року випуску, об'єму двигуна та комплектації.
Пропливаємо гору Веприк. Ехолокатор показує глибину в 35 метрів та температуру води – 23 градуси. На моніторі видно багато риби. Пасажир Ігор намагається вудити рибу, але волосінь у три метри закоротка. Антоніна показує скалу, на якій видніється хрест.
- Тут розташовано Бакоцький скельний монастир, - обводить рукою жінка. - Бакота Хмельницької області у радянський час була маленьким селом. А колись у XVII-XIX ст. після Кам'янця-Подільського це був другий найбільший населений пункт на Дністрі, де була митна переправа. В XI столітті тут поселилися ченці. Там є чотири печери, видовбані у скалі. А 14 серпня на Маковея сюди сходяться прочани з усієї України і правлять службу. У печерах є мінеральні джерела. Вода дуже смачна.
Підійти з води до Бакоцького монастиря неможливо. Зате покупатися біля підніжжя скали – залюбки. Глибина Дністра у цьому місці - майже 50 метрів. Верхні шари води теплі. Вода чиста. Господарі яхти пропонують триматися за мотузку, яка прив’язана до яхти, а дітям дають рятувальні жилети. Також можна влаштувати річкове джакузі. Треба триматися за металевий трап або мотузку. Коли Сергій ледь вмикає мотор, хвилі Дністра створюють ефект гідромасажу.
- Деякі туристи запитують, чому не вмикаємо музику під час стоянки. Навіщо? Тут природа настільки мальовнича, що для релаксації нічого іншого не потрібно, - каже Антоніна. – Я відвідала багато місць і Туреччини, і Єгипту, але зупинилася на Дністрі.
Сергій Миколайович запропонував кореспондентові “МБ” допомогти натягнути вітрило. Дали рукавиці. Скажу чесно, робота не з легких. Коли причалили, було вже по шостій вечора.
До теми
Петро Телешман, голова Кельменецької райдержадміністрації:
- Виділили ділянки для рекреаційної зони і хочемо залучити інвесторів. Але наразі немає, згідно із законодавством, механізму виділення землі. Хочемо зробити постійні маршрути, наприклад, Кам’янець-Подільсmкий - Хотин - Новодністровськ. У Макарівці є дві ділянки – одна на два гектари і друга – три гектари. Усього у Кельменецькому районі 30 гектарів рекреаційної зони Дністром у селах Вороновиця, Грушівці, Атаки, Комарів. У Бернове є комплекс “Дім рибалки”, який називається так, тому що відпочиваючим пропонують риболовецькі снасті. Можна порибалити, а потім приготувати улов. Нещодавно відкрився подібний комплекс відпочинку в Мошанці. Катають на Дністрі також у селі Непоротово Сокирянського району.
Ольга Гнідан
19-06-2008, 11:32
Коментарів 0 Переглядів 4 363

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.