Оплата за паркування зросла до двох і двох з половиною гривень. Як повідомили в міській раді, з 10 червня оплата за паркування автотранспорту на стоянках, які обслуговує міськШЕП, становитиме 2 гривні, а в спеціально обладнаних місцях -2,50 гривні.
Оплату за парковку підвищили у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати та подорожчанням майже всіх витратних матеріалів.
Нові тарифи погодили з департаментом житлово-комунального господарства та фінансовим управлінням міської ради.
Таким, що суперечить законодавству, вважає і підняття ціни, і її формування чернівецький адвокат Максим Косовський: "Стаття 15 закону "Про систему оподаткування" та стаття 1 декрету Кабміну "Про місцеві податки та збори" відносять збір за паркування автотранспорту до місцевих податків та зборів. Стаття 18 декрету Кабміну "Про місцеві податки та збори" передбачає, що "органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок".
Рішенням Чернівецької міської ради від 10.05.2007 р. № 561/8 встановлено порядок сплати збору за паркування - через міське комунальне підрядне шляхово-експлуатаційне підприємство. Ставка збору за паркування встановлюється з розрахунку за одну годину, але її мінімальний розмір не повинен перевищувати трьох відсотків неоподатковуваного мінімуму в спеціально обладнаних місцях і одного – у відведених місцях. Тобто - 17 копійок – у відведених місцях, 51 копійка - у спеціально обладнаних місцях.
Однак, наприклад, з водіїв, до підняття ціни брали 17 копійок збору плюс 83 копійки за паркування у відведених місцях. 83 копійки, за формулюванням самого міськШЕП, включає нарахування на заробітну плату, закупівлю касових стрічок, технічне обслуговування і ремонт касових апаратів. Вимога з боку Чернівецького міськШЕП щодо оплати власних витрат є безпідставною, оскільки сплата водієм самого збору в розмірі 17 копійок – вже є оплатою за паркування, додаткових оплат за таке паркування законодавство не вимагає.
Враховуючи, що 83 копійки – це сума не обов’язкового податкового платежу, то статус цього платежу може бути тільки договірним.
Однак ніякий договір, який має бути укладений, відповідно до законодавства, в письмовій формі не укладається і підприємство фактично жодних послуг водію не надає.
Відповідно до декрету Кабміну "Про місцеві податки та збори" водій як платник збору повинен платити його напряму. А у нас склалася ситуація, коли юридично визначеним платником є водій, а фактичним міськШЕП.
Тому питання, чи доцільно громаді утримувати за свій рахунок ще це підприємство? Якщо збір потрібно комусь стягувати, то ці люди повинні отримувати заробітну плату і утримуватись за рахунок бюджету. Тому, на мою думку, треба, щоби міськрада порахувала, скільки грошей до бюджету приносить збір, і визначитися, чи взагалі є необхідність його стягувати. А з підвищенням плати за паркування виходить, що сам збір підвищений бути не може, а міськШЕП підвищив плату, щоби більше платити своїм працівникам.
Довідка
Загалом у Чернівцях є п’ять стоянок автомобілів, що обслуговуються міськШЕП і мають спеціально обладнані місця. Розташовані вони на вулицях Гагаріна (привокзальна площа), Бахрушина, 1-3, Стасюка, 20-22 (магазин "Рута"), Стасюка, 24 (Будинок побуту) та проспект Незалежності, 96. МіськШЕП обслуговує 22 парковки.
Віктор Дудар
13-06-2008, 12:39
0
2 401