Шістьма ексклюзивними “Запорожцями” володіють водії Клубу раритетних авто. Першим з’явився “Горбатий” у Василя Гнатюка ще 1991 року.
- Реставрація обійшлася у 2,5 тисячі доларів. Двигун – рідний, але дещо перероблений. Салон – від “Сітроена”. Встановлено електропідйомники. Двірники – від вантажівки. Фари – від “Жигуля”. Майже всі деталі купували у Чернівцях, лише дзеркала – у Москві. А дверцята та передні крила робили самі, - розповідає Василь. – Найбільшою перевагою “Запорожців” є те, що розхід пального невеликий – до п’яти літрів.
Авто Стеліана Чеботаря, яке чоловік придбав дев’ять років тому за 240 доларів, обладнане
сигналізацією, центральним замком, електросклопідйомниками, люком, спортивними сидіннями та бортовим комп’ютером.
- Два рази зверталися з пропозицією продати. Доходило до того, що вже навіть додому привозили гроші - п’ять тисяч доларів. А інший чоловік приїхав і просив обміняти на 124-ий Мерседес. Я відмовив, - каже Стеліан. – Продавати не хочу тому, що дуже економна витрата пального. Маю ще 123-й “Мерседес”, але перевагу надаю “Горбатому”. Так вигідніше і паркуватися легше. Аби заправити “Мерс”, треба 10-12 літрів дорогої солярки, а для “Запорожця” достатньо й 4,5 літрів. Якось на ньому їздив до Румунії через гори серпантином і дуже задоволений його маневреністю.
Найнезвичніше “Запорожець” виглядає у Ігоря Атвіновського – його власник затюнингував його так, що авто нагадує “Порше”.
- 2004 року ремонтував, а 2005-го виїхав, - пригадує Ігор. - Найдорожче обійшовся кузов – усе робили самі. Сидіння – від “Ніссана”. Спідометр – рідний. Руль – “Жигулівський”. Рідний не підходить, адже за розмірами такий, як у трактора. Продавати авто не збираюся, адже машина вже стала майже членом сім’ї. Якщо хтось бажає володіти подібною річчю, може привезти старий “Заропожець”, а ми його зробимо. Але тієї суми, яку ми витрачали на ремонт власних авто, сьогодні може й не вистачити через зростання цін.
Раритетні авто замовляють для весільних кортежів, але власники на це не роблять ставку.
- Ми – мандрівники. Створити весільний кортеж можемо для друзів. Для останніх це буде коштувати “нічого”, а з іншими треба домовлятися, - каже Василь Гнатюк. – Брали участь у Петрівському ярмарку. Попереду їхала бричка з конями, потім два наших авто і сучасні машини. Сподіваємося, що запросять на святкування 600-ліття Чернівців. Маємо бажання поїхати на виставку до Москви, але потрібно ще оформити відповідні номери для автівок.
Ольга Гнідан
12-06-2008, 11:09
0
4 565