Біля обласного театру ляльок, що на вулиці Головній, всохли два дерева. Працівники театру висувають різні версії: можливо, двірника дратувало, що постійно доводилося прибирати з них листя і він підрізав крони дерев, може, хтось їх чимось підлив. Або всохли від старості – деревам вже багато років. За деревами сумують всі у театрі – адже під ними можна було сховатися від дощу, а влітку – від спеки.
- Ці дерева (найімовірніше, кулеподібні клени) є на кожній нашій фотографії біля театру, а зараз вони залишаться лише в історії, - кажуть актори.
До речі, така ж ситуація на вулиці Хотинській – там всохло майже половина дерев, і на багатьох інших вулицях. Виявилося, у всьому винна сіль, якою посипають взимку вулиці.
- Через сіль, якою посипають взимку дороги, гине 30 відсотків дерев у місті, - стверджує інженер по озелененню комунального підприємства “Трест зеленого господарства і протизсувних робіт” Алла ХОМУТОВСЬКА. – Сіль осідає в грунт і повністю нищить кореневу систему. Наприклад, на вулиці Московської Олімпіади є спуск, який дорожники постійно посипають взимку сумішшю солі з піском. На тому місці зовсім вигорів газон і всохли дерева. У такому разі потрібно повністю міняти грунт, але ж наступного року його знову посиплять сіллю. Чим ближче дерево до проїжджої частини, тим більше солі на нього потрапляє. Єдине, що тут можна зробити – це садити дерева якомога далі від дороги, але це не завжди можливо, адже на старих вулицях, наприклад, Руській, дорога і тротуари дуже вузькі. Не думаю, що дерева гинуть через те, що обрізають гілки, інакше тоді засохли б усі дерева в місті.
Дерева можуть всихати і після проведення земляних робіт.
- Якщо у дерева залишилася частина крони з бруньками, воно не повинно всохнути, можливо, трохи призупинитися в рості, – стверджує директор Ботанічного саду ЧНУ Марія ВИКЛЮК. – Тим більше, у місті є багато дерев, що досить добре піддаються обрізці та після неї чудово відростають, скажімо, липи, клени, тополі. Виняток становлять хіба що дуже старі дерева. Може, на вулицях, де почали всихати дерева, проводилися якісь земляні роботи і було пошкоджено коріння. Днями я проходила біля туристичного комплексу “Черемош” і бачила, що там вздовж алеї каштанів прорито глибоку траншею та наполовину оголено коріння дерев. Наслідки такої безвідповідальності будуть тяжкими – ці каштани згодом можуть засохнути. А в місті часто під час проведення земляних робіт працівники пошкоджують коріння дерев, що ростуть поблизу, тобто, ставлення до них – просто варварське. На жаль, ніхто за це не відповідає.
Галина Марків, Надія Будна
10-06-2008, 10:31
0
11 942