RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На восьми гектарах землі у Сокирянах розкинулося успішне садівництво Сергія Коваленка. Професійний садівник вирощує найрізноманітніші сорти яблунь. Американські і європейські сорти, за належного догляду, прекрасно почуваються у його садах і дають хороші врожаї. Садівник зізнається, що гектар саду в області дає різний прибуток: від 30 і до сто тисяч гривень та більше…
„Клубні сорти не можна поширювати без дозволу селекціонера”
- Гектар саду у середньому дає до 30 тонн яблук, - каже професійний садівник Сергій КОВАЛЕНКО. - Кілограм яблук у райцентрі минулого року коштував три гривні. Тож, один гектар саду, без урахування витрат, дає 60 тисяч гривень. Якщо говорити про весняні ціни, то гуртом колеги-садівники продавалися яблука по 12-15 гривень за кілограм. Це 200 тисяч нечистого прибутку. Але, щоби це мати потрібно багато працювати.
- Переважно вирощую яблука, - каже Сергій Коваленко. - Це такі сорти, як Пінова, Чемпіон Арно, Декоста, Рубін Стар, Голден Делішес, Ренет Симеренко, Еліза. Яблука купляють для продажу не лише в області, але й на Дніпропетровщині, Київщині, Криму.
- Сьогодні перспективу мають такі сорти, як Пінова, Ханні Крісп та Ентерпрайз,- зауважує Сергій Олександрович. - Вони будуть не дуже дорогими. Можливо, на гривню дорожчі від звичайних. Загалом, в Україні є проблеми клубних сортів, які не захищено авторськими правами. Права таких авторських сортів, сподіваюся в Україні буде відстоювати Євросоюз. Клубні сорти не дозволені до розповсюдження без дозволу селекціонера. У мене є такі сорти. Виростив декілька гібридів яблуні і один сорт груші.
- Також у моєму садівництві є персики, сливи..., – продовжує С. Коваленко. - З Молдови персиків більше не везуть, а кримські й португальські рвуться зеленими, зберігаються у морозильниках. Наші персики продаються спілими і користуються гарним попитом.
- У своєму господарстві маю і розсадник, - каже Сергій Коваленко. – Де вирощую майже 20 сортів. Маю клієнтів на саджанці не лише із Сокирянського району, а й Кіровограда, Запоріжжя... Є попит на сливу, черешню, абрикос, але головне – яблуні.
- У садівництві працюю з дружиною Лідією Іванівною, - розповідає Сергій Коваленко. - 90 відсотків роботи виконуємо самі. Під час збору запрошуємо працівників. У садах проходить моє життя зранку і до вечора. Це моє покликання. Маю на меті провести селекцію сортів, які стійкі до курчавості. Загалом вигідними є Пінола, Чемпіон Арно, Аріва. Вони мало вражаються паршистою росою. Проте люди люблять традиційні сорти, наприклад Голден Делішес, які доводиться обробляти.
„В ідеалі сад повинен бути площею 5-10 гектарів”
- Серед отрут я перейшов на групу, яка не має високого рівня отруйних хімікатів, - каже Сергій Олександрович. - Це препарати, що розкладаються досить швидко, не мають великих залишкових дій на грунті. На такі речовини ідуть великі кошти - до п’яти тисяч гривень на гектар. Коли тепло і усе сприяє хорошому врожаю затрати менші.
- Для того, щоби розпочати успішне садівництво, потрібно мати не менше гектара землі і 30 тисяч стартового капіталу, - каже Сергій Коваленко. - В ідеалі сад повинен бути площею 5-10 гектарів. Тоді вже потрібна власна техніка, фруктове сховище-холодильник. Проте головне – бажання, знання і любов до садівництва. Я у господарстві використовую лише трактор не дуже великих габаритів, оприскувач, косарку трави. Маю два плодосховища.
- У нас благодатний край. Кліматичні умови і склад грунтів ідеально підходять саме для садівництва, городництва, ягідництва, - каже садівник. - У Сокирянському районі є приклади успішного господарювання у цій сфері у селах Грубна, Білоусівка. Проте масштаби виробництва тут дуже малі. Люди звикли брати максимум із мінімуму соток. Зараз є можливість розширювати площі насаджень, але не всі це роблять. Не вистачає робочих рук. І це при тому, що за день господар платить до ста гривень.
Валерія Чорней
5-06-2008, 11:13
Коментарів 0 Переглядів 21 117

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.