RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » “Гектар саду дає 30 тонн яблук і від 60 тисяч прибутку…”

На восьми гектарах землі у Сокирянах розкинулося успішне садівництво Сергія Коваленка. Професійний садівник вирощує найрізноманітніші сорти яблунь. Американські і європейські сорти, за належного догляду, прекрасно почуваються у його садах і дають хороші врожаї. Садівник зізнається, що гектар саду в області дає різний прибуток: від 30 і до сто тисяч гривень та більше…
„Клубні сорти не можна поширювати без дозволу селекціонера”
- Гектар саду у середньому дає до 30 тонн яблук, - каже професійний садівник Сергій КОВАЛЕНКО. - Кілограм яблук у райцентрі минулого року коштував три гривні. Тож, один гектар саду, без урахування витрат, дає 60 тисяч гривень. Якщо говорити про весняні ціни, то гуртом колеги-садівники продавалися яблука по 12-15 гривень за кілограм. Це 200 тисяч нечистого прибутку. Але, щоби це мати потрібно багато працювати.
- Переважно вирощую яблука, - каже Сергій Коваленко. - Це такі сорти, як Пінова, Чемпіон Арно, Декоста, Рубін Стар, Голден Делішес, Ренет Симеренко, Еліза. Яблука купляють для продажу не лише в області, але й на Дніпропетровщині, Київщині, Криму.
- Сьогодні перспективу мають такі сорти, як Пінова, Ханні Крісп та Ентерпрайз,- зауважує Сергій Олександрович. - Вони будуть не дуже дорогими. Можливо, на гривню дорожчі від звичайних. Загалом, в Україні є проблеми клубних сортів, які не захищено авторськими правами. Права таких авторських сортів, сподіваюся в Україні буде відстоювати Євросоюз. Клубні сорти не дозволені до розповсюдження без дозволу селекціонера. У мене є такі сорти. Виростив декілька гібридів яблуні і один сорт груші.
- Також у моєму садівництві є персики, сливи..., – продовжує С. Коваленко. - З Молдови персиків більше не везуть, а кримські й португальські рвуться зеленими, зберігаються у морозильниках. Наші персики продаються спілими і користуються гарним попитом.
- У своєму господарстві маю і розсадник, - каже Сергій Коваленко. – Де вирощую майже 20 сортів. Маю клієнтів на саджанці не лише із Сокирянського району, а й Кіровограда, Запоріжжя... Є попит на сливу, черешню, абрикос, але головне – яблуні.
- У садівництві працюю з дружиною Лідією Іванівною, - розповідає Сергій Коваленко. - 90 відсотків роботи виконуємо самі. Під час збору запрошуємо працівників. У садах проходить моє життя зранку і до вечора. Це моє покликання. Маю на меті провести селекцію сортів, які стійкі до курчавості. Загалом вигідними є Пінола, Чемпіон Арно, Аріва. Вони мало вражаються паршистою росою. Проте люди люблять традиційні сорти, наприклад Голден Делішес, які доводиться обробляти.
„В ідеалі сад повинен бути площею 5-10 гектарів”
- Серед отрут я перейшов на групу, яка не має високого рівня отруйних хімікатів, - каже Сергій Олександрович. - Це препарати, що розкладаються досить швидко, не мають великих залишкових дій на грунті. На такі речовини ідуть великі кошти - до п’яти тисяч гривень на гектар. Коли тепло і усе сприяє хорошому врожаю затрати менші.
- Для того, щоби розпочати успішне садівництво, потрібно мати не менше гектара землі і 30 тисяч стартового капіталу, - каже Сергій Коваленко. - В ідеалі сад повинен бути площею 5-10 гектарів. Тоді вже потрібна власна техніка, фруктове сховище-холодильник. Проте головне – бажання, знання і любов до садівництва. Я у господарстві використовую лише трактор не дуже великих габаритів, оприскувач, косарку трави. Маю два плодосховища.
- У нас благодатний край. Кліматичні умови і склад грунтів ідеально підходять саме для садівництва, городництва, ягідництва, - каже садівник. - У Сокирянському районі є приклади успішного господарювання у цій сфері у селах Грубна, Білоусівка. Проте масштаби виробництва тут дуже малі. Люди звикли брати максимум із мінімуму соток. Зараз є можливість розширювати площі насаджень, але не всі це роблять. Не вистачає робочих рук. І це при тому, що за день господар платить до ста гривень.
Валерія Чорней
5-06-2008, 11:13
Коментарів 0 Переглядів 21 079

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.