Мешканка вулиці Хрещатицької Раїса Кисилиця щодня їздить автобусним маршрутом № 19. Автобуса, який курсує раз на годину, чекають ще з півсотні чернівчан. Цікавимося, чи важка дорога пролягає до їхнього дому.
Автобус із пасажирами ледь не перевернуло
- Що й казати! Дорогу треба асфальтувати! Автобуси дуже часто ламаються, бо гравійне покриття на Дубинській, Мукачівській, Хрещатицькій та Сокирянській вулицях розмиває дощами, - скаржаться люди. – А яка пилюка! Коли їдемо автобусом, цим брудом дихаємо і ми, і наші діти. Не встигнуть полити дорогу, а через півгодини вона вже висихає.
- Скільки разів таксисти застрягали у бічних “окопах”. Автобус ледь не перевернувся з людьми, - доповнює пані Раїса. – А після дощу таке робиться! Увесь гравій водою несе згори вниз. Два тижні тому мешканці Мукачівської влаштували протест - перекрили дорогу. Їм пообіцяли вирішити питання.
Коли під’їжджає автобус, заходимо разом із пасажирами до салону та цікавимося у водія, чи задоволений він дорогою.
- А ви сідайте! Проїдетеся з нами і відчуєте, яка там дорога, - роздратовано відповідає водій маршруту № 19 Сергій.
Покриття на Хрещатицькій просіло на 75 сантиметрів
Виїжджаємо зі Сторожинецької на Дубинську, кінець якої вкритий гравієм. Автобус потроху починає трясти, але справжній екстрим розпочинається на в’їзді на вулицю Мукачівську і триває до Сокирянської. Одразу ж відчули смак пилюки, яка осідає в носі та потрапляє до рота. Величезний шлейф куряви тягнеться за автобусом.
Виходимо на зупинці, де Хрещатицька переходить у Сокирянську. Автобус наздоганяє поливальна машина. Щойно змочене водою гравійне покриття Хрещатицької висихає на очах. Мешканець вулиці пенсіонер Григорій Довганюк демонструє “принади” покриття.
- Бачите рівень огорожі? Вона вища від рівня дороги, бо колись Хрещатицька була вищою, - пригадує Григорій Васильович. – Я придбав тут ділянку 1967 року, привіз декілька причепів асфальту, але асфальт розбитими шматками залишився тільки біля моєї хати. Покриття просіло на 75 сантиметрів. А пилюкою дихаємо майже весь рік, хіба що після дощу трохи легше.
Коментар
Ярослав Кушнірик, начальник управління комунального господарства департаменту житлово-комунального господарства:
- Ремонт гравійних доріг відбувається щоразу після дощів - грейдером вирівнюють покриття. А асфальтування, зокрема, вулиць, якими пролягає маршрут № 19, розпочнеться не раніше другої половини липня. 24 червня має відбутися тендер на виконання робіт. Кошторисна вартість асфальтування доріг на маршруті № 19 – 7,5 мільйона гривень, а в бюджет закладено 300 тисяч. Асфальтування усіх гравійних доріг у місті минулого року оцінювалося у 53 мільйони гривень. На черзі – маршрут № 24, який пролягає до Ленківців, потім треба буде робити маршрути №№ 3, 27, 6, а також ті, які пролягають у Садгорі через вулиці Демократичну та Дунайську. Але це “потім” може настати через два роки, адже достатньо коштів на виконання таких робіт немає. (Ольга Гнідан)
5-06-2008, 10:36
0
3 101