За результатами зовнішнього тестування з української мови та літератури і математики, в області троє випускників набрали по 200 балів з обидвох предметів (в Україні таких дітей лише 19). Кореспондент “МБ” дізналася прізвища вундеркіндів і поспілкуватися з ними.
Дмитро Музика - цьогорічний випускник Клішковецької гімназії на Хотинщині, переможець обласних олімпіад з математики та географії. А нещодавно Дмитро повернувся з Канева, де його нагородили за перше місце у конкурсі учнівських творчих робіт до Шевченківських днів. Робота була з історії. Тож зараз Дмитра “з руками й ногами” можуть прийняти як на істфак, так і на факультет математичного спрямування.
- Директор при всіх вручав нам сертифікати у конвертах із результатами тестування, - розповідає Дмитро Музика. – Хто хотів, міг повідомити свій результат. Коли я відкрив свій конверт, спершу був шокований. Гадав, що це мені здалося. Не очікував таких результатів. Навіть заплакав від радості. З Нового року я посилено готувався до зовнішнього оцінювання. Наш клас поглиблено вивчає українську мову. Тож не дивно, що майже в усіх моїх однокласників непогані результати з цього предмету. А математику я просто зобов’язаний знати, адже обоє моїх батьків – вчителі математики. Усі питання на тестах я добре знав і нічого не вгадував.
Дмитро також непоганий спортсмен. Він посів третє місце в області зі спортивного орієнтування. За прикладом старшого брата, хоче вступити на економічний факультет ЧНУ і стати банкіром.
Софія Кувіла – випускниця Кельменецької гімназії, відмінниця, учасниця обласних олімпіад з української мови.
- Коли я побачила свої результати, спочатку навіть слова не могла вимовити, - каже Софія. – Вважаю, ці бали – найбільше досягнення у моєму житті. Мені спершу ніхто не повірив, а потім всі кинулися вітати, обіймати. Після уроків я ще додатково вчила математику зі своїм класним керівником Людмилою Грубою. Математика, до речі, мій улюблений предмет. На тестуванні були питання з математики поза шкільною програмою і, якби я не займалася додатково, не змогла би на них відповісти. Українську мову у нас викладає заслужена вчителька України Марія Мельник. Вона навіть на перервах знаходила час пояснити нам незрозуміле. У тестах були два питання з української літератури, у яких я трохи сумнівалася, але подумала і згадала правильні відповіді. Тож ні на що не відповідала наугад. Кожної вільної хвилини я сиділа за підручниками, готувалася до тестування. Відпочивала лише останнього дня перед тестами. Планую вступати на економічний факультет ЧНУ і стати успішною людиною.
Євгенія Добридень - учениця Чернівецького ліцею №2, відмінниця, але “заучкою” себе не вважає.
- Коли нам вручали сертифікати, я гадала, у мене будуть високі бали, але щоб настільки!, – каже Женя. – У перші хвилини у мене була істерика. Нам казали, що в Україні лише 19 дітей мають такі результати. Тоді мені здавалося, що це неможливо. Але коли вже побачила, що у мене такі ж, то повірила. Увесь цей рік я посилено вчилася, багато займалася з математики. Я непогано знаю цей предмет, але, гадаю, мені частково пощастило. Були такі питання, у яких я сумнівалася і не знала точної відповіді. Ну якщо ще з математики я підозрювала, що наберу високі бали, то з української мови про таке й не думала. Мені ближче до душі точні науки. Я не вважаю себе “заучкою” – як і усі інші, багато гуляю, ходжу на дискотеки. Обожнюю кататися на ковзанах і мрію навчитися їздити на лижах. Хочу стати програмістом і вступити до Києво-Могилянської академії.
До теми
За результатами незалежного тестування з української мови, математики та історії України, жоден з учасників тестування – випускників чернівецьких шкіл, не отримав менше 124 балів. Про це повідомив прес-центр міськради.
20 чернівецьких учнів отримали на тестуванні з української мови понад 199 балів, а 14 учнів такий же високий результат показали на тестуванні з математики.
85% випускників шкіл та всі випускники гімназій і ліцеїв, які претендують на медалі, підтвердили свій рівень знань під час незалежного тестування.
Галина Марків
5-06-2008, 10:33
0
3 530